Сабаленка постигна обрат в Доха и е на победа от първи финал за годината

Qatar Total Open, четвъртфинал
Арина Сабаленка – Сайсай Джън 3-6 7-6(2) 6-3

Арина Сабаленка на няколко пъти бе много близо до отпадане в Доха по време на четвъртфинала си срещу Сайсай Джън, но успя да стигне до победата. Деветата поставена се справи със съперницата си с 3-6 7-6(2) 6-3.

Световната №13 пропусна три шанса за пробив в първото подаване на опонентката си и изостана с 2-23 в резултата, след като не успя да спечели своето трети. Отговорът не се забави и видяхме рибрейк на 0, но до края на сета  беларускинята не спечели повече геймове.

Във втората част подобри значително процента си на вкаран първи сервис и това даде резултат, но не не достатъчен, за да ѝ осигури солидно предимство.

Сабаленка поведе с пробив за 2-1, но веднага загуби аванса си и дори бе близо до това да изостане в резултата. Спаси брейкбол в шестия гейм, а в следващите минути и двете се представяха все по-убедително в собствените си подавания. Стигна се до тайбрек, в който Арина бе значително по-добра – 7-2 и равенство в сетовете.

Третата част започна неприятно за Сабаленка, която бе пробита още в първия гейм. Джън поведе с 3-1 след подаване на 0, но шестият гейм в сета се оказа ключов – опонентката ѝ го спечели след дълга борба между двете, след което загуби само още точка до края на срещата.

В следващия кръг Арина Сабаленка ще играе срещу Кики Бертенс или Шуай Джън. Това ще бъде втори полуфинал за нея през сезона, а залогът ще е първи мач за трофей за 2020 г..

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.