Сабаленка постигна обрат в Доха и е на победа от първи финал за годината

Qatar Total Open, четвъртфинал
Арина Сабаленка – Сайсай Джън 3-6 7-6(2) 6-3

Арина Сабаленка на няколко пъти бе много близо до отпадане в Доха по време на четвъртфинала си срещу Сайсай Джън, но успя да стигне до победата. Деветата поставена се справи със съперницата си с 3-6 7-6(2) 6-3.

Световната №13 пропусна три шанса за пробив в първото подаване на опонентката си и изостана с 2-23 в резултата, след като не успя да спечели своето трети. Отговорът не се забави и видяхме рибрейк на 0, но до края на сета  беларускинята не спечели повече геймове.

Във втората част подобри значително процента си на вкаран първи сервис и това даде резултат, но не не достатъчен, за да ѝ осигури солидно предимство.

Сабаленка поведе с пробив за 2-1, но веднага загуби аванса си и дори бе близо до това да изостане в резултата. Спаси брейкбол в шестия гейм, а в следващите минути и двете се представяха все по-убедително в собствените си подавания. Стигна се до тайбрек, в който Арина бе значително по-добра – 7-2 и равенство в сетовете.

Третата част започна неприятно за Сабаленка, която бе пробита още в първия гейм. Джън поведе с 3-1 след подаване на 0, но шестият гейм в сета се оказа ключов – опонентката ѝ го спечели след дълга борба между двете, след което загуби само още точка до края на срещата.

В следващия кръг Арина Сабаленка ще играе срещу Кики Бертенс или Шуай Джън. Това ще бъде втори полуфинал за нея през сезона, а залогът ще е първи мач за трофей за 2020 г..