Контузия сложи край на участието на Серина на Уимбълдън

Участието на Серина Уилямс на Уимбълдън приключи по възможно най-лошият начин за седемкратната шампионка в турнира. Световната №8 получи контузия в днешния си мач срещу Алиаксандра Саснович и бе принудена да се оттегли от надпреварата след едва шест изиграни гейма.

Уилямс взе преднина в началото, но Саснович също спечели първото си подаване и изравни. След това обаче американката вдигна значително темпото и реализира първия пробив в мача, след който направи резултата 3-1 в своя полза. При резултат 15-15 в четвъртия гейм Уилямс се подхлъзна при изпълнение на сервис и почувства силна болка в бедрото си, което бе превързано още преди началото на мача.

Американката поиска медицинско прекъсване, след което успя да се завърне на корта. Световната №100 обаче намали изоставането си с пробив на 15, а впоследствие възстанови равенството. В седмия гейм историята се повтори и Уилямс отново се подхлъзна, сервирайки при 15-15. Този път обаче носителката на 23 титли от Големия шлем падна лошо, което я накара да вземе трудното решение да преустанови участието си в мача.