Федерер се завърна с победа на Уимбълдън, Манарино се контузи

Уимбълдън, първи кръг

Роджър Федерер – Адриан Манарино 6-4, 6-7(3), 3-6, 6-2 (отк. Манарино)

Роджър Федерер записа своята победа №102 на Уимбълдън след като надделя над Адриан Манарино в първи кръг на надпреварата. Швейцарецът бе в тежка ситуация, след като изоставаше с 1-2 сета, но впоследствие отново намери верния ритъм. За съжаление интригуващият сблъсък приключи по доста неприятен начин, тъй като при 4-2 Манарино получи контузия, която впоследствие го принуди да се оттегли.

Следващият опонент на световния №8 ще бъде победителят от мача между Ришар Гаске и Юичи Сугита.

Федерер поведе в резултата, след като спаси три поредни точки за пробив в откриващия гейм, но след това самият той пропусна два брейкпойнта и Манарино изравни. Швейцарецът отното излезе напред в резултата, след което обаче отново не успя да реализира две поредни възможности за пробив и резултатът стана 2-2.

В следващите пет гейма никой от двамата не успя да стигне до брейкпойнт и така Федерер поведе с 5-4, след което пред него се откриха два поредни сетбола. Манарино спаси първия, но при следващата си възможност Маестрото не остави шансове на французина и надделя с 6-4.

Вторият сет бе напълно равностоен, като никой от опонентите не успя да осъществи пробив. Манарино имаше две възможности да го направи при резултат 2-2, но Федерер успя да избегне опасността. В последвалия тайбрек французинът поведе с 2-0, но неговият опонент върна интригата, като намали резултата. Впоследствие обаче непредизвиканите грешки на Федерер се увеличиха значително и това позволи на Манарино да стигне до пет поредни сетбола. Швейцарецът спаси първите два, но третият опит се оказа щастлив за световния №41 и той се наложи със 7-6(3).

Успехът във втория сет даде огромно самочувствие на французина и той заигра много по-уверено, повеждайки с 2-0 в третата част. Федерер обаче също записа пробив, който впоследствие затвърди и възстанови равенството. Изглеждаше, че Маестрото ще си върне контрола върху мача, но се случи точно обратното. В следващите три гейма Манарино даде само една точка на швейцареца и натрупа комфортен аванс от 5-2. Федерер опита да отговори на предизвикателството, но преднината на французина вече бе твърде сериозна и той надделя с 6-3.

За радост на феновете на Централния корт, след почивката Федерер се завърна като преобразен. Швейцарецът спаси брейкпойнт и спечели подаването си в откриващия гейм, след което успя без особени усилия да увеличи преднината си на 3-0. В хода на сета Манарино успя да намали изоставането си на 4-2, но при 15-15 в седмия гейм французинът се подхлъзна и нарани крака си, което наложи медицинско прекъсване.

За щастие французинът успя да продължи участието си в мача, но Федерер продължи да доминира. Швейцарецът спечели гейма на 15, след което записа решаващ пробив и надделя с 6-2 във втората част. Манарино опита да доиграе мача, но болката, която изпитваше, бе съвсем очевидна и още след първата точка в петия сет французинът заяви, че не може да продължи.