Симона Халеп се завърна с победа в Синсинати

Western & Southern Open, втори кръг

Симона Халеп – Магда Линет 6-4, 3-6, 6-1

Симона Халеп се класира за втори кръг на WTA 1000 турнира в Синсинати след победа в три сета над световната №44 Магда Линет. Румънката бе колеблива във втория сет, но въпреки това показа значителен прогрес в сравнение с представянето си в Монреал и заслужено стигна до победата.

Следващата ѝ опонентка ще бъде победителката от мача между Камила Джорджи и Джесика Пегула.

Халеп реализира повече асове (11-4) спечели повече точки на сервис (63-46), но за сметка на това Линет направи по-малко двойни грешки (0-3) и бе по-резултатна на ретур (40-34). Двукратната шампионка от Големия шлем реализира четири от десетте си точки за пробив (40%), но това се оказа достатъчно, тъй като Линет оползотвори само два от своите 14 брейкпойнта (14%).

Мачът започна много добре за Халеп, която поведе с 2-0 след ранен пробив. Линет намали изоставането си, но след това пропусна три брейкпойнта и световната №13 възстанови разликата от два гейма при 3-1. Полякинята успя да върне пробива и да изравни резултата, но веднага след това Халеп проби отново и направи резултата 5-3 в своя полза. Линет отново редуцира пасива си, но двукратната шампионка от Големия шлем отговори с гейм на нула, като по този начин се наложи с 6-4 в първата част.

Противно на развитието на играта, Линет стартира вихрено втория сет и осъществи пробив, след който натрупа комфортен аванс от 3-0. Това се оказа повратният момент в сета, тъй като Халеп не успя да намали изоставането си и полската тенисистка надделя с 6-3.

Във финалния сет обаче Халеп си върна инициативата, като в откриващия гейм отрази три брейкпойнта и спечели подаването си, след което самата тя успя да пробие сервиса на опонентката си. В маратонския трети гейм румънката отново спаси три точки за пробив, а впоследствие продължи да доминира и увеличи преднината си на 5-0. Халеп имаше възможност да приключи сета само в шест гейма, но пропусна два мачбола и Линет прекъсна серията ѝ. Бившата №1 в света обаче бързо прекъсна устрема на опонентката си и триумфира с 6-4, 3-6, 6-1 след малко повече от два часа на корта.