София Кенин не спечели сет, но продължава напред в Абу Даби

Abu Dhabi WTA Women’s Tennis Open, втори кръг

София Кенин – Кирстен Флипкенс 5-7, 5-4 (отк. Флипкенс)

Световната №4 София Кенин се класира за 1/8-финалите на турнира в Абу Даби въпреки че не спечели сет в днешния си мач срещу Кирстен Флипкенс. Това се случи след като белгийката триумфира в първия сет, а втората част не завърши тъй като Флипкенс се оттегли заради контузия при резултат 5-4 за Кенин.

На 1/8-финалите Кенин ще се изправи срещу световната №28 Юлия Путинцева, която по-рано днес победи Барбора Крейчикова с 6-4, 7-5.

Мачът започна много добре за първата поставена в схемата и тя веднага проби сервиса на опнентката си, спечелвайки първия гейм на 15. Флипкенс обаче върна жеста и възстанови равенството. Радостта на 86-тата в света не трая дълго, тъй като Кенин отново проби и поведе с 3-1.

Флипкенс върна пробива и изравни резултата, след което двете опонентки си размениха по още един гейм за 4-4. Кенин отново излезе напред в резултата, след като спечели деветия гейм, но веднага след това развитието на играта претърпя коренна промяна. До края на сета Флипкенс доминираше категорично над шампионката на Australian Open и спечели три поредни гейма на нула, триумфирайки със 7-5 в първата част.

Флипкенс на два пъти поведе в началото на втория сет, но Кенин не допусна да изостане в резултата. Американката взе инициативата като реализира първия пробив в сета, с който обърна резултата от 1-2 до 4-2. В седмия гейм Кенин пропусна точка за пробив и позволи на опонентката си да намали резултата, но след това изигра силен осми и възстанови разликата от два гейма при 5-3.

Флипкенс отново намали изоставането си като спечели убедително следващия гейм и изглеждаше, че белгийката ще продължи да поставя Кенин под напрежение. Това обаче се оказа последният гейм в мача, тъй като Флипкенс заяви, че е получила травма и не може да продължи срещата.