Свитолина записа убедителен успех над Ан Ли

Ролан Гарос, втори кръг

Елина Свитолина – Ан Ли 6-0, 6-4

Елина Свитолина продължава участието си на Ролан Гарос, след като победи световната №75 Ан Ли в мач от втори кръг на турнира. Подобно на предходния ѝ сблъсък, на украинката отново ѝ се наложи да наваксва пасив от три гейма във втория сет, но и този път успя да намери изход от трудната ситуация.

В следващия кръг Свитолина ще се изправи срещу Екатерина Александрова или Барбора Крейчикова.

Световната №6 имаше сериозно превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (34-19), като освен това бе по-резултатна и на сервис (34-30). Свитолина реализира пет от деветте си точки за пробив (56%), докато Ли се възползва от само един от своите четири брейкпойнта (25%).

Свитолина заигра много атакуващо още от самото начало и въпреки усулията на опонентката си успя да поведе убедително с 4-0. В маратонския пети гейм, продължил повече от 10 минути, украинката пропусна три брейкпойнта и на четири пъти трябваше да отразява геймбол на Ан, но въпреки това успя да се наложи и да продължи силната си серия. Петата в схемата запази добрия си ритъм и приключи сета с гейм на нула, надделявайки категорично с 6-0.

Доста изненадващо, предвид развитието на мача до този момент, вторият сет започна много по-добре за Ан. Американката осъществи ранен пробив, като в първите три гейма даде само четири точки на Свитолина, а впоследствие задържа преднината от три гейма при 4-1. Световната №6 обаче подобри значително играта си и успя да възстанови равенството, като в осмия гейм спаси два брейкпойнта. Свитолина запази инициативата до края и записа два поредни гейма на 15, като по този начин триумфира с 6-0, 6-4 след 1 час и 15 минути на корта.