Азаренка сломи Кербер в битката на „мейджър“ шампионките

Азаренка сломи Кербер в битката на "мейджър" шампионките

Miami Open, трети кръг

Виктория Азаренка – Анджелик Кербер 7-5, 6-2

Виктория Азаренка победи Анджелик Кербер в един от най-очакваните мачове от днешната програма на Мастърс турнира в Маями. Носителките на общо пет титли от Големия шлем показаха много качествен тенис, но в крайна сметка Азаренка надделя и направи още една стъпка към четвъртата си титла в турнира.

Следващото препятствие пред нея обаче ще бъде много тежко – световната №1 Ашли Барти.

Сервисът бе едно от най-силните оръжия на белорускинята, която записа повече асове (4-1) и направи по-малко двойни грешки (2-8) от Кербер. Германката спечели повече точки на сервис (42-36), но Азаренка бе по-резултатна на ретур (34-25) и реализира шест от 15-те си брейкпойнта (40%), докато първата ракета на Германия оползотвори три от петте си възможности за пробив (60%).

Мачът започна с гейм на нула за Азаренка, но след това Кербер вдигна значително темпото и на два пъти проби сервиса на белорускинята, повеждайки с 3-1. Германката увеличи преднината си след като отрази два брейкпойнта в петия гейм, но след това Азаренка успя да прекъсне серията на своята опонентка и да намали резултата на 4-2.

Белорускинята продължи да играе по-добре и редуцира пасива си до един гейм след като спаси две точки за пробив в седмия, а впоследствие възстанови равенството при 4-4. Азаренка имаше възможност да осъществи пълен обрат, но пропусна брейкпойнт и Кербер поведе с 5-4. Световната №15 обаче не позволи на опонентката си да пробие и отново изравни. Азаренка реализира много важен пробив и обърна резултата, след което спечели убедително и следващия гейм, като по този начин се наложи със 7-5 в първия сет.

Двукратната шампионка на Australian Open започна втората част с много агресия и самочувствие и успя на два пъти да пробие сервиса на Кербер, натрупвайки солиден аванс от 3-0. Шампионката на Уимбълдън за 2018 г. върна интригата като записа пробив и намали резултата на 3-2, но след това Азаренка отново направи серия от три поредни спечелени гейма и триумфира със 7-5, 6-2 след 1 час и 33 минути на корта.