Адриан Манарино е първият полуфиналист на Sofia Open 2020

Sofia Open, 1/4-финал

Раду Албот – Адриан Манарино 2-6, 6-1, 3-6

Световният №35 Адриан Манарино е първия полуфиналист на тазгодишното издание на Sofia Open. Францизунът победи молдовеца Раду Албот в оспорван трисетов сблъсък, в който и двамата опоненти дадоха висчко от себе си и се бореха за всяка точка. Францизунът загуби тежко втория сет, но след това отново намери ритъма си и стигна до предпоследната фаза от турнира, където ще очаква победителя от мача между Яник Синер и Алекс Де Минор.

Манарино бе много по-ефективен на сервис и като реализира 7 аса, докато Албот не успя да направи това нито веднъж. Двамата имаха почти еднакъв процент спечелени точки на първи и втори сервис, както и при реализираните точки за пробив (2 за Албот и 3 за Манарино). Французинът обаче бе по-прецизен в ключовите моменти и това му донесе успеха в мача.

Мачът започна много добре за Манарино, който реализира ранен пробив и поведе с 2-0. Албот намали след гейм на нула, но веднага след това французинът проби отново и увеличи преднината си на 5-1, спечелвайки два гейма на нула. Албот съкрати пасива си, но преднината на Манарино бе твърд голяма и той приключи спокойно сета при 6-2.

Французинът бе на път да продължи силната си серия като спечели откриващия гейм във втория сет, но Албот успя да стигне до обрат и да поведе в резултата за пръв път от началото на мача. Това даде огромна доза увереност на молдовеца, който продължи да играе много агресивно и поведе с 3-0. Манарино върна един гейм, но Албот продължи да доминира и в следващите три гейма даде само две точки на французина, спечелвайки категорично втория сет с 6-1.

Двамата си размениха по един гейм в началото на заключителния сет, след което Манарино отново проби и поведе убедително с 4-1. Ключов за развитието на сета се оказа петият гейм, в който французинът спаси два поредни геймбола на Албот. Молдовецът продължи да се бори и в осмия гейм спаси мачпойнт, но Манарино продължи да поддържа разликата от три гейма и приключи сета при 6-3 в своя полза, като по този начин намери място сред най-добрите четирима на тазгодишния турнир в „Арена Армеец“.