Нова сензация: След №1 Sofia Open остана и без своя №2

За първи път в историята двама канадци бяха поставени под №1 и №2 в АТР турнир. И двамата обаче са аут от Sofia Open още след първите си двубои!

След като в сряда Денис Шаповалов загуби сензационно от Раду Албот, ден по-късно същото се случи и с Феликс Оже-Алиасим, който се сбогува с турнира след поражение с 4-6, 4-6 от италианеца Салваторе Карузо, който кръг по-рано бе близо до загубата от Димитър Кузманов.

Днес обаче италианецът изигра великолепен мач, игра смело и агресивно, и се възползва от прекалено многото грешки на Оже-Алиасим. 20-годишният канадец изигра слаб мач, но въпреки това имаше своите шансове. Той обаче завърши с шест пропуснати брейкбола, докато световният №82 бе изключително ефективен – два пробива от три шанса.

По този начин Карузо си гарантира четвъртфинален сблъсък срещу победителя от мача между Йонас Форейтек и Ришар Гаске. Турнирът в София пък остана без двамата си топ поставени, а единственият канадец на четвъртфиналите се оказа Вашек Поспишил.

Мачът в София започна с лесно спечелени сервис геймове преди в шестия гейм Оже-Алиасим първи да стигна до брейбол. Той обаче не бе реализиран, а веднага след това Карузо на свой ред достигна до оказалия се единствен пробив в сета.

Решаващ за изхода на двубоя се оказа четвъртият гейм на втория сет. В него канадският талант пропусна цели пет шанса за пробив, а в следващия гейм направи две двойни грешки и на практика сам предаде подаването си на италианеца.

Оттам Карузо не погледна назад, продължи да действа вдъхновено и да използва грешките на младока, за да стигне до една от големите победи в своята кариера.