Александър Зверев продължи победния си ход и достигна до финала в Кьолн

Bett1 Hulks Indoors (Кьолн), полуфинал

Александър Зверев – Алехандро Давидович Фокина 7-5, 7-6(3)

Първият поставен в основната схема на турнира в Кьолн Александър Зверев достигна до финала на надпреварата след победа в два сета над Алехандро Давидович Фокина. Германецът бе максимално затруднен, но въпреки това показа характер и е само на един мач от това да спечели титла пред домашна публика.

Първият сет бе много равностоен, като играта се движеше гейм за гейм през почти цялото време. Зверев излезе напред в резултата на цели пет пъти, но 71-вия в ранглистата Фокина не позволи на именития си опонент да натрупа преднина. Големият момент на германеца най-после настъпи при резултат 5-5. Финалистът на US Open отново поведе след силен единадесети гейм, а в следващия стигна до две поредни точки за спечелването на сета.

Фокина показа много здрави нерви и успя да избегне опасността, но малко след това Зверев стигна до трети сетбол, който успя да реализира и по този начин поведе в мача, спечелвайки сета със 7-5.

Зверев поведе във втория сет, след като спаси геймпойнт на опонента си, но веднага след това Фокина изравни. Решен да приключи възможно най-бързо мача, Зверев вдигна занчително темпото и стигна до пробив, след който натрупа преднина от 4-1.

Германецът вече се виждаше на финала, но Фокина отговори на предизвикателството му и също спечели направи серия от три поредни гейма, довеждайки резултата до 4-4. Зверев поведе на още два пъти, но и в двата случая Фокина успя да изравни и така се стигна до тайбрек.

Фокина спечели първата точка, но след това Зверев се развихри и на практика реши мача, като поведе с 5-1. Испанецът опита да се съпротивлява, но преднината на Зверев бе твърде голяма и той приключи спокойнот тайбрека при 7-3 в своя полза, като по този начин намери място на финала.

Там той ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим, който в другия полуфинал победи Роберто Баутиста Агут с 6-3, 1-6, 6-3.