ATP Cup, група А

Ян-Ленард Щруф – Милош Раонич 7-6(4), 7-6(2)

Александър Зверев – Денис Шаповалов 6-7(5), 6-3, 7-6(4)

Кравиц/Мийс – Диез/Полански 6-7(4), 7-6(8), 3-10

Германия и Сърбия ще определят в директен сблъсък в четвъртък победителя в група А на ATP Cup. Това стана ясно, след като в днешния мач от групата Германия надделя над Канада с 2:1 успеха. По този начин „кленовите листа“ приключиха участието си с две поражения и оставиха борбата между другите два отбора.

Успехът за Бундестима дойде след победи в мачовете на сингъл, в които Ян-Ленард Щруф и Александър Зверев се справиха със съпротивата съответно на Милош Раонич и Денис Шаповалов.

Ден по-рано Раонич бе много убедителен срещу Душан Лайович, но днес намери сериозна съпротива в лицето на Щруф. Очаквано и двамата разчитаха много на отличните си сервиси, което доведе до само два пробива, които си размениха в началото на втория сет. Така и двата сета бяха решени в тайбрекове, в които германецът бе по-прецизният за крайното 7-6(4), 7-6 (2).

Това остави пред Денис Шаповалов остана трудната задача да търси задължителна победа срещу Александър Зверев. Двама от най-добрите сред младото поколение в АТР тура изиграха добър мач, в който бяха напълно равностойни, но накрая по-високо ранкираният германец измъкна победата след 6-7(5), 6-3, 7-6(4) за близо 3 часа игра.

И в този мач сервиращите доминираха като за общо 2 часа и 53 минути игра станахме свидетели на едва един пробив – в четвъртия гейм на втория сет, който бе достатъчен за успеха на германеца в него.

В следващите подавания на Зверев дойдоха и три от общо четирите брейкбола в целия мач за Шаповалов, но те не бяха реализирани от канадеца.

Той все пак имаше предимството на това, че в първия сет се справи по-добре в тайбрека и така мачът отиде към трети сет. В него Шаповалов бе в режим на оцеляване, спасявайки общо 7 шанса за пробив. В тайбрека обаче логичното с оглед на играта в сета се случи и Зверев бе победител след 7-4.

В протоколния мач на двойки канадците чрез Стивън Диез и Питър Полански победиха шампионите от Ролан Гарос Кевин Кравиц и Андреас Мийс след 7-6(4), 6-7(6), 10-3.