Зверев не остави шансове на Сонего в първия си мач в Монте Карло

Rolex Monte-Carlo Masters, втори кръг

Александър Зверев – Лоренцо Сонего 6-3, 6-3

Александър Зверев намери място на 1/8-финалите на Мастърс турнира в Монте Карло след победа в два сета над световния №28 Лоренцо Сонего. Успехът на германеца бе доста впечатляващ не само заради добрата му игра, но и заради факта, че това бе първият му мач на клей за годината, докато Сонего само преди няколко дни спечели титла на тази настилка, като триумфира на ATP 250 турнира в Каляри.

Следващият опонент на Зверев ще бъде Давид Гофен, който днес победи Марко Чекинато.

Зверев записа шест аса срещу нито един за Сонего, докато в същото време имаше сериозен превес по отношение на спечелените на сервис точки (44-27). Германецът бе почти безупречен при възможностите си за пробив, оползотворявайки пет от шест (83%), докато четвъртата ракета на Италия реализира само два от деветте си брейкпойнта (22%).

Зверев спечели откриващия гейм, но Сонего възстанови равенството. Германецът обаче отговори с гейм на нула, след което записа първия пробив в мача и поведе с 3-1. Сонего имаше възможност да прекъсне серията на финалиста от US Open, но в петия гейм пропусна две поредни точки за пробив и световният №6 увеличи аванса си.

Сетът изглеждаше решен, но Сонего все пак успя да редуцира пасива си, след което проби за 4-3, макар че преди това пропиля още два брейкпойнта. Зверев обаче се отърси от шока и на свой ред осъществи пробив в осмия гейм, след което стигна до два поредни сетпойнта. Те бяха спасени от Сонего, но германецът продължи да атакува и пред него се откри трета възможност за спечелването на сета. Този път обаче Зверев не допусна грешка и спечели сета с 6-3.

Втората част започна с пробив за петия в схемата, но Сонего върна жеста, след което стигна до обрат след гейм на нула. Италианецът пропусна брейкпойнт и позволи на опонента си да изравни, но впоследствие световния №28 си върна водачеството при 3-2. Зверев обаче вдигна темпото и отново възстанови равенството, след което проби сервиса на опонента си и поведе с 4-3.

Германецът продължи да играе по-добре и спечели подаването си на 15, а впоследствие реализира решаващ пробив, който му донесе победата с 6-3, 6-3 след 1 час и 39 минути на корта.