Зверев стартира с убедителна победа в Мюнхен

BMW Open, 1/8-финал

Александър Зверев – Рикардас Беранкис 6-2, 6-4

Световният №6 Александър Зверев започна участието си на ATP 250 турнира в Мюнхен с двусетов успех над Рикардас Беранкис на 1/8-финалите. В играта на германеца настъпи спад в средата на втория сет, но въпреки това показаното от него в днешния сблъсък бе достатъчно, за да постави успешно начало на похода си към трета титла в надпреварата.

Следващият опонент на Зверев ще бъде Иля Ивашка, който победи Макензи Макдоналд на 1/8-финалите.

Зверев регистрира шест аса срещу нито един на Беранкис, като освен това финалистът от US Open бе по-резултатен както на сервис (38-30), така и на ретур (31-24). Германецът реализира пет от 12-те си точки за пробив (42%), докато неговият опонент оползотвори два от петте си брейкпойнта (40%).

Мачът започна много добре за първия поставен, който успя да осъществи пробив още в началния гейм, след което спаси два брейкпойнта на Беранкис и удвои аванса си. Зверев проби отново и натрупа солиден аванс от 3-0, но веднага след това неговият опонент прекъсна серията му, като спечели четвъртия гейм. Германецът обаче бързо си върна инициативата като записа нов брейк, който след това затвърди и по този начин поведе с 5-1. Беранкис редуцира пасива си, но Зверев отговори с гейм на нула и спечели категорично първия сет с 6-2.

Силната серия на германеца можеше да продължи, но в началото на втората част той пропиля три точки за пробив и позволи на Беранкис да поведе в геймовете за пръв път от началото на мача. Впоследствие обаче Зверев отново наложи непосилно за литовеца темпо и осъществи пълен обрат за 3-1.

Мачът изглеждаше решен, но Беранкис върна интригата, като спечели на нула подаването си, след което записа пробив за 3-3. Световният №89 успя отново да вземе преднина, след като надделя и в седмия гейм, но Зверев прекъсна серията му и възстанови равенството при 4-4. В заключителната част от мача германецът отново демонстрира много високо ниво и спечели следващите два гейма на 15, триумфирайки с 6-2, 6-4 след 1 час и 27 минути игра.