Зверев отново победи Нишикори и продължи победната си серия

Internazionali BNL d’Italia, 1/8-финал

Александър Зверев – Кей Нишикори 4-6, 6-3, 6-3

Александър Зверев се класира за 1/4-финалите на Мастърс турнира в Рим след трисетов успех над Кей Нишикори. Това бе втори мач помежду им в рамките само на няколко дни, след като германецът елиминира бившия №4 в света по пътя към титлата в Мадрид. Днес Нишикори оказа доста по-сериозна съпротива, но по-добрата физическа форма на Зверев му помогна да стигне до победата, която бе негова седма поредна в тура.

На 1/4-финалите негов опонент ще бъде Рафаел Надал, който по-рано днес победи Денис Шаповалов.

Още в първия гейм Нишикори постави считания за изявен фаворит Зверев под сериозно напрежение. Японецът на два пъти стигна брейкпойнт, но германецът успя да избегне опасността и да спечели гейма, след което самият той успя да осъществи пробив и поведе с 2-0. Това обаче не отчая Нишикори, който подобри значително представянето си и възстанови равенството в сета.

Зверев си върна водачеството, но това не продължи дълго. Нишикори изигра най-силния си период в мача и направи серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин поведе с 5-3. Световният №6 намали изоставането си, но японецът не му позволи да продължи да се надява на обрат и спечели първия сет с 6-4.

Шампионът от турнира в Мадрид поведе в началото на втория сет, но Нишикори бързо си върна инициативата и направи резултата 3-1 в своя полза. Впоследствие обаче бившият №4 в света все по-често показваше признаци на умора и Зверев се възползва максимално от това. Германецът наложи непосилно за опонента си темпо и на два пъти проби сервиса му, като по този начин си върна водачеството и натрупа ванс от 5-3.

В последвалия десети гейм Зверев пропиля четири сетпойнта, като в същото време му се наложи да спасява брейкпойнт на Нишикори. Въпреки това финалистът от US Open продължи да атакува и тактиката му даде резултат, като в крайна сметка той успя да оползотвори петата си възможност за спечелването на сета и надделя с 6-3.

В откриващия гейм на заключителния сет Зверев пропусна три брейкпойнта и позволи на Нишикори да поведе в резултата. Японецът се възползва от колебанията в играта на своя опонент и успя да пробие сервиса му, след което записа гейм на нула и увеличи преднината си на 3-0.

Първата ракета на Германия редуцира пасива си, но след това отново пропиля три възможности за пробив и Нишикори възстанови разликата от три гейма при 4-1. Също както и в предходния сет обаче, в играта му настъпи внезапен спад, от който неговият опонент се възползва. В следващите пет гейма Зверев даде само пет точки на своя съперник и по този начин приключи мача при 4-6, 6-3, 6-3 в своя полза след малко под три часа игра.