Зверев започна участието си в Рим с убедителен успех

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Александър Зверев – Уго Делиен 6-2, 6-2

Александър Зверев записа убедителна победа над квалификанта Уго Делиен в първия си мач от тазгодишното издание на Мастърс турнира в Рим. Германецът, който преди няколко дни спечели титлата в Мадрид, нямаше проблеми срещу намиращия се на 128-мо място в ранглистата боливиец и записа шеста поредна победа на клей.

Следващият опонент на Зверев ще бъде Кей Нишикори. Двамата играха един срещу друг и в испанската столица, като световният №6 надделя с 6-3, 6-2 над финалиста на US Open за 2014 г.

Първата ракета на Германия имаше сериозно превъзходство при спечелените точки както на сервис (39-29), така и на ретур (27-17). Зверев реализира четири от седемте си точки за пробив (57%), докато Делиен не се възползва от нито една от шестте възможности, които се откриха пред него.

Мачът започна с гейм за Делиен, но радостта му не продължи дълго. Зверев много бързо намери верния ритъм и наложи непосилно за опонента си темпо, повеждайки убедително с 5-1. Боливиецът успя да редуцира пасива си, но след това шестият в схемата спечели подаването си на 15 и приключи първата част при 6-2 в своя полза.

Вторият сет протече по аналогичен начин – Делиен излезе напред в резултата, но Зверев си върна контрола върху мача и натрупа комфортен аванс от 5-1. Повратният момент в сета бе четвъртият гейм, в който финалистът от US Open отрази цели шест брейкпойнта на своя опонент и поведе с 3-1. Делиен намали резултата като спечели седмия гейм, но преднината на Зверев вече бе твърде сериозна и германецът стигна без напрежение до победата, триумфирайки с 6-2, 6-2 след 1 час и 21 минути игра.