Рубльов надделя над Баутиста Агут и достигна до 1/4-финалите в Рим

Андрей Рубльов записа своята 29-а победа от началото на сезона и се класира за 1/4-финалите на Мастърс турнира в Рим, след като надделя над Роберто Баутиста Агут. Световният №7 записа нов добър резултат срещу днешния си опонент и вече има четири победи в последните си пет мача срещу втората ракета на Испания.

Следващият опонент на руснака ще бъде победителят от мача между Доминик Тийм и Лоренцо Сонего.

Всички пет аса в мача бяха дело на Рубльов и това допринесе за минималното му преимущество по отношение на спечелените на сервис точки (38-37). Руснакът бе по-убедителен при тези на ретур (28-21) и освен това реализира четири от десетте си възможности за пробив (40%), докато Баутиста Агут оползотвори два от четирите си брейкпойнта (50%).

Рубльов можеше да осъществи пробив още в първия гейм, но не успя да се възползва от брейкпойнта, до който достигна, и Баутиста Агут излезе напред в резултата. Веднага след това обаче втората ракета на Русия започна да диктува събитията на корта и в следващите четири гейма даде само пет точки на своя опонент. Баутиста Агут обаче отговори с пробив, след което Рубльов пропиля цели четири брейкпойнта и позволи на испанеца да намали резултата на 4-3.

Световният №7 успя да прекъсне серията на опонента си, но Баутиста Агут върна интригата, като записа гейм на нула. Рубльов обаче не допусна испанеца да запише нов пробив и спечели първия сет с 6-4.

Роденият в Москва тенисист продължи да доминира и поведе с 2-0 във втората част. Впоследствие обаче Баутиста Агут изигра най-силния си период в мача и осъществи пълен обрат, преди Рубльов да успее да възстанови равенството при 3-3. Двамата си размениха по още един гейм, след което руснакът проби за 5-4, а впоследствие стигна до три поредни мачбола. Баутиста Агут спаси първите два, но третият опит се оказа щастлив за Рубльов и той триумфира с 6-4, 6-4 след час и половина игра на „Пиетранджели“.