Чилич е на полуфинал в Ещорил, Андерсън се контузи

Millenium Estoril Open, 1/4-финал

Марин Чилич – Кевин Андерсън 7-6(7) (отк. Андерсън)

Марин Чилич достигна до полуфиналите на ATP 250 турнира в Ещорил, след като отстрани световния №105 Кевин Андерсън. Хърватинът спечели драматично първия сет, който се оказа и последен в мача, тъй като след него Андерсън се оттегли заради контузия.

В следващата фаза шампионът на US Open за 2014 г. ще се изправи срещу втората ракета на Великобритания Камерън Нори.

Хърватинът пръв успя да вземе преднина в резултата, но след това пропусна възможност за пробив и Андерсън възстанови равенството. Южноафриканецът можеше да осъществи пълен обрат, но пропиля два поредни брейкпойнта и Чилич отново взе водачеството. Андерсън обаче отговори с гейм на нула и изравни резултата при 2-2.

До края на сета никой от двамата не успя да достигне до нова възможност за пробив и така първата част трябваше да бъде решена след тайбрек. Чилич поведе с 3-1, но Андерсън спечели три поредни точки и обърна резултата. Хърватинът успя да прекъсне серията му и да изравни, но малко след това финалистът на US Open за 2017 г. достигна до сетпойнта при 6-5.

Чилич обаче избегна опасността, след което пред самия него се откри възможност за спечелването на сета при резултат 7-6. Тя бе отразена от Андерсън, но неговият опонент стигна до нов сетпойнт. Този път Чилич бе доста по-прецизен и спечели сета със 7-6(7).

След края на първата част Андерсън поиска медицинско прекъсване, след което заяви, че не може да продължи мача. Така Марин Чилич достигна до финалната четворка в турнира след 57 минути игра.