Чилич не остави шансове на Гофен в Рим, Беретини също продължава към 1/8-финалите

Internazionali BNL d’Italia

Марин Чилич – Давид Гофен 6-2, 6-2

Матео Беретини – Федерико Кория 7-5, 6-1

Марин Чилич се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Рим след убедителна победа над световния №11 Давид Гофен. Хърватинът показа, че се намира в много добра форма и бе доста по-убедителен от предходния си мач, когато му се наложи да прави обрат срещу Александър Бублик.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за Чилич, който веднага стигна до пробив и поведе с 3-0. След това резултатът вървеше гейм за гейм до 4-2, когато хърватинът стигна до нов пробив и спечели първия сет след 33 минути игра.

Вторият сет се разви по съвсем същия сценарий. Чилич започна сета с гейм на нула, след което увеличи преднината си на 3-0. Гофен върна един гейм, но шампионът на US Open за 2014 г. записа нов гейм на нула и възстанови аванса си. Гофен намали на 4-2, но веднага след това Чилич стигна до нов пробив, който се оказа решаващ за изхода от срещата.

В следващата фаза хърватинът ще се изправи срещу победителя от мача между Каспер Рууд и Лоренцо Сонего.

Berrettini_ForoItalico

Първата ракета на Италия Матео Беретини също намери място в следващия кръг след победа в два сета над Федерико Кория. Първият сет бе много равностоен, като резултатът се движеше гейм за гейм и никой от съперниците не успяваше да достигне до пробив. При 3-3 това направи Беретини, който спечели два поредни гейма. Кория обаче веднага върна жеста и възстанови равенството при 5-5.

Въпреки натиска, на който бе подложен, Беретини отговори по най-добрия начин. Италианецът спечели два поредни гейма на нула, като по този начин триумфира в първия сет.

Във втория сет интрига почти нямаше. Беретини спечели първите три гейма, като в третия отново успя да спечели на нула. Кория намали резултата на 3-1, но световният №8 отново влезе в силна серия. Беретини за втори път в сета спечели три поредни гейма (два от тях на нула) и спечели частта за 36 минути, гарантирайки си място на 1/8-финалите.

Там италианецът ще се изправи срещу победителят от мача между Борна Чорич и Стефано Травалия.