Новак Джокович нямаше проблеми срещу Карузо в първия си мач в Рим

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Новак Джокович – Салваторе Карузо 6-3, 6-2

Новак Джокович надделя убедително над представителя на домакините Салваторе Карузо в първия си мач на тазгодишния Мастърс в Рим. Сърбинът показа, че доброто настроение, демонстрирано от него преди турнира, е напълно оправдано и започна похода си към трофея със солидна победа.

Мачът започна много равностойно, като Джокович на три пъти повеждаше в геймовете, но Карузо неизменно успяваше да изравни. При резултат 3-3 обаче Джокера най-после стигна до пробив, който се оказа решаващ. Световният №1 спечели три поредни гейма и макар да не успя да реализира първата си точка за спечелването на сета, при втората си възможност не допусна грешка и поведе в мача.

Вторият сет започна с гейм за Карузо, но радостта на италианеца не трая дълго. Джокович стигна до пробив и поведе с 3-1, като особено въллнуващ беше третият гейм, в който Карузо спаси три точки за пробив, преди сърбинът най-после да успее да се наложи.

Италианецът намали на 3-2 след гейм на нула, но до края на мача нямаше повече добри новини за него. Джокович отново направи серия от три поредни спечелени гейма (два от тях на нула) и приключи срещата още с първия си мачпойнт след 84 минути игра.

В следващата фаза Джокович ще се изправи срещу победителя от мача между Марко Чекинато и Филип Краинович, които играят по-късно днес.