Медведев изнесе лекция на Зверев в Париж

Медведев изнесе лекция на  Зверев в Париж

ATP Masters 1000 Париж, полуфинал
Даниил Медведев – Александър Зверев 6-2, 6-2

Даниил Медведев изигра безупречен мач и след само час и 20 минути на корта отстрани Александър Зверев във втория полуфинал на Мастърса в Париж. Двубоят бе повторение на спечеления от руснака финал в зала „Берси“ преди година, когато Медведев постигна обрат в три сета. Това бе първата от трите поредни победи на световния №2 в последните три мача помежду им, но с оглед на формата им преди мача Зверев бе фаворит според мнозина.

Германецът бе спечелил 28 от последните си 30 мача, а бавната настилка в Париж поне на теория му подхождаше повече, отколкото на съперника. Това обаче изобщо не си пролича на корта, където Даниил бе значително по-добрият от двамата. Победителят допусна едва 8 непредизвикани грешки в целия мач на фона на 35 за германеца, който изпитваше огромни проблеми на втори сервис, на който спечели само 32% от точките.

Излизанията към мрежата също не донесоха очаквания успех за Зверев, който редовно бе разминаван от съперника си. Така закономерно Медведев си гарантира участие във втори пореден финал в Париж. Двубоят за трофея ще ни осигури и трети мач през годината между него и Новак Джокович след финалите на Australian Open и US Open.

„Обичам да играя срещу Джокович. Не знам дали при него е същото, но винаги имаме равностойни мачове. Физически тежки. С големи точки. Щастлив съм, че ще играя срещу него“ – коментира Медведев.

Предстоящият двубой коментира и сърбинът, който даваше пресконференция в момента, в който Медведев сервираше за мача срещу Зверев. „Надявам се да мога да обърна нещата срещу Медведев. Той отново е в най-добрата си форма, сервира мощно, намира ритъма си. Изиграхме равностоен тренировъчен сет. Надявам се да направим вълнуващ мач. Ще бъде голямо предизвикателство. Надявам се да започна финала по-добре, отколкото в Ню Йорк. Надявам се да играя най-добрия си тенис. Не гарантирам победа, но съм готов за голяма битка.“

Медведев бе този, който трябваше да отразява първите шансове за пробив в мача срещу Зверев. Те бяха два и дойдоха в четвъртия гейм. Веднага след него световният №2 проби за 3-2, след което отрази и възможност за рибрейк. Последва четвърти пореден равностоен гейм, който отново бе спечелен от Медведев, чиято серия продължи с още едно спечелено подаване след преминаване през равенство.

Във втората част предимството на Медведев бе още по-ярко изявено. Зверев започна сета със спечелен сервис гейм, но много бързо след това резултатът стана 5-1 в полза на съперника му, който малко след това реализира първия си мачбол за 6-2.