Медведев оцеля в горещината срещу Бублик за успешен старт в Токио

Олимпийски игри, първи кръг

Даниил Медведев – Александър Бублик 6-4, 7-6(8)

Поставеният под №2 на олимпийския тенис турнир Даниил Медведев успя да започне успешно участието в Токио. В един от най-интересните мачове от първи кръг руснакът успя да се справи с представителя на Казахстан Александър Бублик след 6-4, 7-6(8) във втория мач от програмата на Централния корт на „Ариаке Тенис Център“.

Двубоят се проведе при много сериозна горещина, която определено допълнително затрудняваше фаворита, който все пак успя да измъкне успеха срещу един от най-силно представящите се тенисисти през 2021-а. Мачът помежду им бе равностоен като грешките бяха доста повече от печелившите удари.

Началото определено бе в полза на световния №2, който проби на старта на двубоя, след което пропусна шанс и за втори пробив след дълъг трети гейм. Оттам насетне двамата взимаха сравнително лесно подаванията си и с гейм на 0 при 5-4 Медведев се доближи на сет от успеха.

Втората част започна с три поредни гейма за Бублик, който не съумя да задържи предимството си. Последваха два гейма на 0 в полза на Медведев. Руснакът трябваше да отразява и два брейкбола, за да успее да изравни за 3-3.

Следващите геймове бяха доста по-равностойни, но все пак сервиращите ги печелеха, за да се стигне до тайбрек. Той също бе изпълнен с нервни моменти и грешки в началото. Медведев поведе с 4-1, но загуби три от следващите четири разигравания на свой сервис. Той пропусна и мачбол преди да спаси сетбол и все пак да стигне до победата при третия мачбол за 10-8.

Във втори кръг поне на теория задачата на Медведев би трябвало да бъде по-лесна. Той ще срещне Сумит Нагал, който победи Денис Истомин с 6-4, 6-7(6), 6-4 и така се превърна в първия индиец с победа при мъжете на Олимпийски игри от 1996 година насам. Тогава Леандер Паеш стигна до бронза в Атланта.

Извън турнира вече е надеждата на Италия Лоренцо Музети, загубил с 3-6, 4-6 от Джон Милман. За австралиеца следва мач с Алехандро Давидович Фокина, дал само 3 гейма на Педро Соуса – 6-3, 6-0.

Единственият представител на Грузия Николоз Басилашвили също е във втори кръг след 6-3, 6-2 над Роберто Карбайес Баена.

Победа за Русия донесе и Аслан Карацев, който в дебюта си на Олимпийски игри отстрани Томи Пол с 6-3, 6-2. Жереми Шарди ще е следващият му съперник. Французинът се справи в два сета с чилиеца Томас Бариос – 7-1, 7-6(4).

Ян-Ленард Щруф е евентуалният съперник на Новак Джокович за втори кръг. Германецът победи Тиаго Монтейро с 6-3, 6-4.