Денис Шаповалов и Диего Шварцман продължават към 1/8-финалите в Рим

Internazionali BNL d’Italia, втори кръг

Педро Мартинес – Денис Шаповалов 4-6, 4-6

Диего Шварцман – Джон Милман 6-4, 7-6(1)

Денис Шаповалов записа втора поредна чиста победа на тазгодишното издание на Мастърс турнира в Рим. След като във вторник надделя над Гуидо Пея, сега канадецът отстрани Педро Мартинес и си заслужи място на 1/4-финалите.

Мачът започна с гейм за Мартинес, но Шаповалов осъществи обрат, преди испанецът отново да изравни за 2-2. Точно след това настъпи повратният момент в сета, когато Шаповалов стигна до нов пробив и си върна водачеството, повеждайки с 4-2. Канадецът продължи да поддържа тази разлика до края на сета и така успя да поведе в мача.

Вторият сет започна по чудесен начин за Мартинес, чиято агресивна игра хвана Шаповалов неподготвен и испанецът поведе с 3-0. Световният №14 обаче показа харектер и се измълна от тежката ситуация, като спечели три поредни гейма и възстанови равенството.

Мартинес отново излезе напред при 4-3, но канадецът реализира нов пробив и обърна резултата. В десетия гейм Шаповалов стигна до три поредни точки за спечелването на мача. Мартинес спаси първите две, но третият опит се оказа щастлив за канадеца и той се класира за 1/4-финалите на турнира, където ще се изправи срещу победителя от мача между Фабио Фонини и Юго Умбер.

Shapovalov_ForoItalico

В друг мач от днешната програма на турнира при мъжете Диего Шварцман също се класира за следващия кръг след победа в два сета над Джон Милман.

Австралиецът спечели първия гейм в мача, но веднага след това Шварцман записа пробив и поведе с 3-1. Милман намали резултата, но последва нов пробив на аржентинеца и преднина от 5-2. Сетът изглеждаше решен, но този път Милман бе играчът, който стигна до пробив, и върна интригата като направи резултата 5-4. Шварцман обаче не позволи на австралиеца да изравни геймовете и в десетия спечели сета при втората си възможност.

Подобно на първия сет, вторият също започна по-добре за Милман, който успя да поведе с 2-0. Шварцман обаче отново осъществи зрелищен обрат и направи резултата 4-2 в своя полза.

Този аванс не се оказа достатъчен, тъй като Милман спечели три поредни гейма и отново излезе напред в резултата при 5-4. В следващия гейм австралиецът стигна до сетпойнт, който бе спасен от Шварцман и аржентинецът успя да изравни резултата. Милман поведе с 6-5, но аржентинецът отново възстанови равенството и така се стигна до тайбрек.

В него отново Милман поведе, но това се оказа неговата последна точка в мача. Шварцман демонстрира най-добрата си игра и не остави никакви шансове на своя опонент, като спечели тайбрека със 7-1 и приключи мача в своя полза.

Следващият опонент на Шварцман ще бъде победителят от мача между Хуберт Хуркач и Андрей Рубльов.