Рубльов и Раонич отпаднаха от турнира в Рим, Хуркач и Лайович продължават

Internazionali BNL d“Italia, втори кръг

Милош Раонич – Душан Лайович 6-7, 6-4, 2-6

Хуберт Хуркач – Андрей Рубльов 7-6(6), 3-6, 6-2

Душан Лайович се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Рим след като надделя в три сета над Милош Раонич в много интригуващ мач, продължил два часа и половина.

Срещата започна с гейм за Раонич, но неговият опонент реализира пробив и обърна резултата. Канадецът върна жеста и излезе напред с 3-2, преди Лайович отново да изравни. След това Раонич поведе на цели три пъти, но сърбинът не позволи на финалиста от Western & Southern Open да се откъсне напред в резултата, което доведе до 6-6 и тайбрек.

В него Лайович успя бързо да се откъсне в резултата, повеждайки с 3-0, но Раонич върна интригата като намали на 3-2. Сърбинът обаче осъществи нов пробив за 5-2, след което не допусна неговият опонент отново да застраши лидерството му и спечели тайбрека със 7-3.

Сърбинът спечели откриващия гейм в следващия сет, след което двамата опоненти направиха по един пробив и си размениха лидерството, довеждайки резултата до 3-2 за Лайович. След това обаче Раонич изигра най-силния си период в мача, като спечели три поредни гейма (два от тях на нула) и поведе с 5-3. Лайович намали резултата, но в десетия гейм канадецът успя да приключи сета в своя полза, реализирайки успешно втория открил се пред него сетпойнт.

Milos Raonic

Третият сет започна по аналогичен начин – Лайович поведе, но Раонич веднага изравни. Този път обаче сърбинът пое контрола върху сета, като реализира пробив и поведе с 4-1. Опонентът му върна един гейм, но веднага след това Лайович отново проби и спечели сета, а заедно с него и мача.

Така Лайович намери място на 1/8-финалите, където ще се изправи срещу големия фаворит Рафаел Надал.

Lajovic

Хуберт Хуркач също ликуваше след трисетова драма, в която надделя над деветия поставен Андрей Рубльов. Полякът започна много силно откриващия сет, печелейки четири от първите пет гейма. Двамата си размениха по още един гейм за 5-2 в полза на Хуркач и сетът изглеждаше решен, но Рубльов осъществи страхотен пробив и изравни геймовете, като в последствие сетът стигна до тайбрек.

В него двамата опоненти си размениха водачеството на няколко пъти, преди в крайна сметка Хуркач да се наложи с 8-6.

Вторият сет започна по чудесен начин за Рубльов, който бързо натрупа комфортна преднина от 3-0. След това играта вървеше гейм за гейм и руснакът поддържаше тази разлика до края, печелейки сета с 6-3.

Andrey Rublev

Третият сет започна с гейм за Хуркач. Рубльов изравни, но полякът записа пробив и поведе с 4-1, правейки огромна крачка към спечелването на мача. Втората ракета на Русия върна един гейм, но Хуркач стигна до нов пробив, който му донесе победата в мача.

Следващият опонент на поляка ще бъде осмият поставен Диего Шварцман.