Фабио Фонини и Феликс Оже-Алиасим продължават напред в Хамбург

Hamburg European Open, първи кръг

Филип Колшрайбер – Фабио Фонини 6-4, 1-6, 5-7

Лоренцо Сонего – Феликс Оже-Алиасим 2-6, 6-7

Фабио Фонини се класира за втория кръг на турнира в Хамбург след победа в три сета над представителя на домакините Филип Колшрайбер. Фонини пръв успя да вземе преднина в мача, но след това играта вървеше гейм за гейм до резултат 2-2. Фонини отново излезе напред след гейм на нула, но веднага след това Колшрайбер реализира пробив и осъществи обрат, повеждайки с 5-3. Фонини спечели деветия гейм и върна интригата, но след това Колшрайбер приключи безапелационно сета, записвайки в актива си втори гейм на нула от началото на мача.

Това обаче не отчая Фонини, който излезе като преобразен за втория сет. Втората ракета на Италия показа най-добрата си игра и бързо натрупа аванс от 3-0. Колшрайбер намали резултата, но след това световният №15, беше категоричен, печелейки три поредни гейма (два от тях на нула), като по този начин изравни сетовете.

Заключителният сет бе пълен с обрати. Колшрайбер поведе пръв, но Фонини осъществи пробив за 2-1. Германецът върна жеста и поведе с 3-2, но Фонини отново показа класа, като отново стигна до пробив и поведе с 5-3. Колшрайбер демонстрира пословичната германска непримиримост и успя да изравни за 5-5, но опитът на Фонини се оказа решаващ в тази напрегната ситуация и италианецът записа решаващ пробив, печелейки сета със 7-5, а заедно с него и мача.

Следващият опонент на Фонини ще бъде победителят от мача между Каспър Рууд и Беноа Пер.

Auger Aliassime

Феликс Оже-Алиасим също намери място в следващата фаза на турнира след победа над Лоренцо Сонего. Канадецът започна мача с гейм на нула, но Сонего възстанови равенството. Оже-Алисим пбаче взе инициативата след страхотен пробив, който му позволи да поведе с 4-1.

След това двамата опоненти си размениха по един гейм на нула, а в осмия гейм канадецът стигна до три поредни точки за спечелване на сета. Сонего спаси първта, но вторият опит бе успешен за Оже-Алиасим.

Вторият сет бе напълно равностоен, като Оже-Алиасим повеждаше в геймовете на цели шест пъти, но Сонего винаги успяваше да изравни. Така се стигна до тайбрек, в който канадецът поведе с 2-0. Сонего намали резултата, но след това Оже-Алиасим надигра категорично своя опонент и триумфира комфортно със 7-2.

Следващият противник на Оже-Алисим в турнира ще бъде победителят от мача между Александър Бублик и Алберт Рамос-Винолас.