Юго Умбер елиминира Даниил Медведев на старта в Хамбург

Hamburg European Open, първи кръг

Даниил Медведев – Юго Умбер 4-6, 3-6

Юго Умбер поднесе изненада на турнира на ATP в Хамбург, елиминирайки соченият за фаворит за титлата Даниил Медведев още в първия кръг след победа в два сета. Французинът демонстрира много спокйна и уверена игра и това му донесе решаващо предимство пред световния №5 в хода на срещата.

Началото на мача бе напълно равностойно, като Умбер поведе на два пъти, но Медведев не му позволи да се откъсне в резултата. Французинът излезе напред за трети път, но веднага след това полуфиналистът от US Open осъществи пробив и направи пълен обрат от 2-3 до 4-3.

След това обаче в играта на руснака настъпи внезапен спад и Умбер се възползва максимално от това. Французинът направи серия от три поредни гейма и приключи сета още с първата си възможност, надделявайки с 6-4 след 41 минути игра.

Вторият сет се разви аналогично на първия, като Умбер на три пъти излизаше напред в геймовете, но Медведев неизменно успяваше да изравни. Руснакът спечели шестия гейм на нула, но както в първия сет, така и сега не успя да се възползва от психологическото си преимущество. Точно обратното – Умбер изигра най-силните си минути в двубоя и отново направи серия от три поредни гейма. В оказалия се последен в мача девети гейм французинът на два пъти се оказа догонващ, но в най-ключовия момент от срещата беше безупречен и обърна резултата, след което приключи срещата с първия си мачпойнт.

В следващия кръг Умбер ще се изправи срещу чеха Иржи Весели, който днес елиминира неговия сънародник Жил Симон след 7-5, 6-2.