Гаел Монфис стартира с чиста победа в Метц

Moeselle Open, осминафинал

Гаел Монфис – Филип Колшрайбер 7-6(2), 6-4

Гаел Монфис започна участието си на ATP 250 турнира в Метц с двусетов успех над 107-мия в ранглистата Филип Колшрайбер. Французинът бе сериозно затруднен, като надделя с тайбрек в първия сет, а във втория допусна изравняване от 2-0, но въпреки това не се стигна до изненада и Ла Монф зарадва своите сънародници по трибуните.

Следващият му опонент ще бъде победителят от мача между Николоз Басилашвили и Алехандро Давидович Фокина.

В хода на мача французинът записа повече асове (8-3) и бе по-резултатен както на сервис (49-44), така и на ретур (27-22). И двамата опоненти имаха по шест възможности за пробив, като Монфис успя да реализира един брейк повече (3-2).

Първият сет бе напълно равностоен, като нито Монфис, нито Колшрайбер успяха да реализират пробив. Световният номер 20 стигна до два поредни брейкпойнта при 3-2, но не успя да се възползва от чудесната възможност. Последвалият тайбрек премина доста по-гладко за представителя на домакините, който успя да натрупа комфортен аванс от 5-1. Колшрайбер намали резултата, но следващите две точки отидоха на сметката на Монфис, който се наложи със 7-6(2) в първия сет.

Французинът запази добрия си ритъм и в следващия сет и поведе с 2-0 след ранен пробив. Колшрайбер обаче върна брейка, след което осъществи пълен обрат за 3-2. Това не обезвери Монфис, който в шестия гейм спаси брейкпойнт и изравни резултата, след което отново проби сервиса на германеца и си върна водачеството при 4-3.

Колшрайбер възстанови равенството, но Монфис реализира още един брейк и се доближи само на гейм от победата. Първата ракета на Франция завърши двубоя по възможно най-добрия начин и спечели подаването си на нула, триумфирайки със 7-6(2), 6-4 след час и половина игра.