Проследихте на живо: Григор Димитров – Ян-Ленард Щруф 4-6, 7-6(5), 6-4

Григор Димитров започва участието си на Мастърс турнира в Маями с мач срещу квалификанта Ян-Ленард Щруф. Очаква се срещата да стартира след 23 часа, след края на София Кенин – Анхелина Калинина на корт 1.

Германецът достигна до този мач след успехи над Леандър Тиен и Жижен Жан в пресявките, както и над Фабио Фонини в първи кръг.

В момента германецът е №103 в света, а успехите досега му гарантират завръщане в топ 100 за първи път, след като преди година получи контузия, която го изпрати назад в ранкинга.

За Димитров това ще бъде първи мач в турнира. До момента Димитров и Щруф имат пет двубоя помежду си като българинът има три успеха, включително и в единствения им мач на хард в Стокхолм през 2013-а.

Победителят от двубоя им ще срещне Яник Синер в трети кръг.

Коментари на живо:

Димитров започна мача с хубав сервис гейм, след което поведе с 0/30 в подаването на съперника си. Стигна се и до равенство, но Щруф все пак взе подаването си.

При 2-2 няколко дълбоки ретура на германеца в комбинация с непредизвикани грешки на Григор доведоха до първия пробив в мача.

Двойна греша и хубава минаващ от бекхенд дадоха две възможности за рибрейк. Първата бе отразена с хубав сервис, но при втората Димитров пропусна да спечели дългото разиграване. Щруф спаси още един брейкбол преди да успее да вземе подаването си.

Последваха няколко бързи гейма за сервиращия преди при 5-4 световният №103 да сервира за сета. Григор даде всичко от себе си в опита да върне пробива като пропусна нови две възможности. За разлика от него Щруф реализира първия си сетбол.

В началото на втория сет Димитров имаше предимство на корта, което обаче не съумя да материализира. Той взе първите си два сервис гейма на 0, докато Щруф първо мина през гейм с три равенства, а след това отрази и две възможности за пробив.

В следващите минути и германецът стабилизира играта си и така особена интрига в геймовете нямаше. Григор обаче бе изправен пред много тежка ситуация в 11-ия гейм, когато се наложа да отрази възможност за пробив. В последвалия пробив на два пъти бившият №3 изоставаше с минипробив. Двойната грешка за 3-5 можеше да има огромно значение, тъй като позволи на германеца да изпълнидва сервиса, с които да спечели мача. И двете точки обаче бяха взети от българина, който игра смело в тези моменти и така при 6-5 достигна до първия сетбол. Той бе на негов начален удар, а сбърканият форхенд на Щруф означаваше, че на корт 1 ще се играе трети сет.

Той започна с четири гейма за сервиращите преди в петия най-сетне Григор да успее да стигне до пробив. Брейкбол №8 и №9 бяха отразени като отново Щруф отчая съперника с топки на линиите. Все пак желанието на Димитров надделя и при десетата възможност той матира германеца с брилянтен лоб.

Ключов бе следващият гейм – в него носителят на осем АТР титли отрази шанс за рибрейк и така поведе с 4-2. Малко след това при 5-3 Димитров завърши мача с гейм на 0.