На живо: Григор Димитров – Алексей Попирин 6-4, 6-7(5), 6-3

Григор Димитров излиза срещу Алексей Попирин на корт №3 във втория си мач за сезон 2021. След като преди два дни българинът нямаше проблеми с австралиеца Андрю Харис, сега му предстои нов мач срещу представител на домакините в лицето на световния №114.

Двамата не са играли помежду си до този момент. Попирин достигна до този етап след победи над Борна Гойо и Томи Пол, което е първият случай за него от Атланта 2019, в който постига последователни успехи на ниво АТР. Именно през 2019-а бившият юношески шампион от Ролан Гарос направи своя пробив сред най-добрите, но през 2020-а резултатите му бяха неубедителни и той нямаше нито една победа на ниво АТР.

За Григор победа ще означава четвърти пореден АТР турнир, на който достига до четвъртфинал. Освен това при такъв сценарий ще трябва да излезе отново на корта по-късно през деня за следващия си мач срещу Корентен Муте, победил Джеймс Дъкуърт със 7-6(4), 6-4.

Следете мача с нас.

Първи сет:

1-0 Пробив за Димитров. Чудесно начало на мача. Лошо ниво на начален удар за Попирин. Григор се възползва и реализира първия си брейкбол.

2-0 След двойна грешка Попирин стигна до два шанса за рибрейк при 15-40. Няколко хубави комбинации неутрализираха опасността и пробивът е затвърден.

2-1 Попирин печели първи гейм в мача. Австралиецът се опита да диктува със сервиса си, но пак трябваше да отразява точка за пробив. Направи го, след което с още два добри сервиса си осигури гейма.

3-1 След две непредизвикани грешки на Григор се стигна до 30-30, но Попирин нямаше шанс за повече в гейма. Димитров действа успешно с форхенда си.

3-2 Първи лесен гейм в полза на Попирин, печели го на 15.

4-2 Чудесен гейм на 0 за Димитров, в който първият сервис действа перфектно.

4-3 И Попирин определено намери ритъма на сервис, което води до нов бърз гейм за австралиеца.

5-3 Труден сервис гейм, в който Димитров отрази два шанса за пробив на съперника си и се доближава на гейм от успех в сета.

5-4 Попирин успя да обърне гейма от 0-30 и така да принуди българина да сервира за спечелването на сета.

6-4 Сет за Димитров. При 15-15 Попирин пропусна удобно воле на мрежата. При 40-30 вторият сетбол бе реализиран с хубаво пласиран в тялото първи сервис.

Втори сет:

0-1 От 15-30 Попирин обърна гейма с ас и още две разигравания в своя полза.

1-1 Гейм, в който се мина през равенство, но в крайна сметка Димитров реализира втория си геймбол.

2-1 Попирин продължава да взима подаванията си.

2-2 Много тежък гейм, в който Димитров трябваше да се бори за всяка една точка. При 15-40 отрази два последователни брейкбола, след което Попирин имаше още два преди най-сетна българинът да сложи край на гейма.

3-2 Пробив за Димитров. Пропуснатите шансове определено повлияха на австралиеца, който допуска първия пробив в сета.

4-2 Нов труден гейм на сервис за Димитров, който поддържа добри проценти на вкаран първи начален удар, но не стига до достатъчно лесни точки. При 15-40 отново отрази два брейкбола, за да успее да затвърди пробива.

5-3 Двамата си разменят по един бърз гейм и сега Попирин ще сервира за остане в мача.

5-4 Гейм на 30 за сервиращия, който кара Димитров да сервира за спечелване на двубоя.

5-5 Пробив за Попирин. Световният №19 поведе с 30-0 и нищо не предполагаше подобна развръзка. Австралиецът спечели следващите три разигравания и този път реализира още първата си възможност.

6-5 Австралиецът взима и своето подаване, така че си гарантира минимум тайбрек.

6-6 Този път сервисът работи и носи бърз гейм, ще гледаме тайбрек.

6-7(5) Сет за Попирин. За съжаление в тайбрека Попирин бе по-стабилният от двамата и вкарва мача в трети сет. Австралиецът поведе с 5-2 и въпреки че единият минипробив бе върнат, при 6-5 успя да реализира третия си сетбол.

Трети сет:

1-0 Важно начало с бързо спечелен сервис гейм в решителната част.

2-0 Пробив за Димитров. При 15-30 с наглед защитен бекхенд по правата Димитров успя да контраатакува съперника си. Още първият брейкбол бе реализиран с търпелива игра, довела до грешка на световния №114.

3-0 Пробивът е затвърден чрез няколко бързи комбинации със завършващ удар след ретура.

4-0 Пробив за Димитров. След няколко сбъркани ретура Попирин водеше с 30-15, но след това последваха доста грешки, включително два пресилени форхенда от 40-40.

5-0 Сервисът функционира чудесно в тези моменти и Димитров се доближава на гейм от победата.

5-1 Димитров имаше два мачбола, за да завърши мача със сет на 0. Попирин все пак съумя да промени нулата срещу своето име.

5-2 Пробив за Попирин. Странно развитие с оглед на сета до момента. Димитров проби още един мачбол, направи доста непредизвикани грешки и съперникът му връща един от пробивите.

5-3 С хубав слайс бекхенд в краката на съперника Григор стигна до нови два мачбола при 15-40. И те обаче не бяха реализирани и така отново ще трябва да сервира за спечелването на мача.