Каспър Рууд се класира за втория кръг в Хамбург, Пер се оттегли контузен

Hamburg European Open, първи кръг

Каспър Рууд – Беноа Пер 6-4, 2-0 (отк. Пер)

Каспър Рууд се класира за втория кръг на турнира на ATP в Хамбург след победа над Беноа Пер. Французинът се оттегли заради травма във втория сет, като мачът бе прекратен при резултат 6-4, 2-0 в полза на Рууд.

Мачът започна много добре за Пер, който спечели първия гейм в срещата. Рууд изравни резултата, но францизунът реализира пробив и поведе с 3-1. Веднага след това младият норвежец изигра най-силния си период в мача, спечелвайки три поредни гейма (два от тях на нула) и осъществи пълен обрат, като поведе с 4-3. Пер изравни резултата, като също записа гейм на нула, но след това Рууд спечели деветия гейм и отново излезе напред в резултата.

В оказалия се последен в сета десети гейм Пер поведе с 30-15, но Рууд спечели следващите три точки и успя да приключи сета в своя полза още с първия си сетпойнт.

В началото на втория сет си пролича ясно, че Пер не се чувства добре и изпитва проблеми, като движението му по корта бе видимо влошено в сравнение с това, което французинът показваше в първия сет. Рууд спечели първия гейм, а във втория Пер спаси точка за пробив, преди норвежецът все пак да успее да се наложи. След края на гейма Пер заяви, че не може да продължи, и така срещата приключи след 48 минути игра.

В следващия кръг Каспър Рууд ще се изправи срещу Фабио Фонини, който вчера надделя в три сета над Филип Колшрайбер.