Матео Беретини и Андрей Рубльов се класираха за третия кръг на Ролан Гарос

Ролан Гарос, втори кръг

Лойд Харис – Матео Беретини 4-6, 6-4, 2-6, 3-6

Алехандро Давидович-Фокина – Андрей Рубльов 5-7, 1-6, 6-3, 1-6

Матео Беретини се класира за третия кръг на Ролан Гарос след победа в четири сета над Лойд Харис. Беретини поведе с 2-1 в началото, но американецът осъществи пробив и обърна резултата до 4-2 в своя полза. След това обаче Беретини показа класата си и спечели четири поредни гейма. Особено драматичен бе заключителният гейм в сета, в който Харис спаси два сетпойнта, преди италианецът в крайна сметка да успее да се наложи.

Във втория сет опонентите си размениха по два гейма, след което Беретини излезе напред, печелейки гейм на нула. Харис обаче направи много силна серия, като спечели три поредни гейма и поведе с 5-3. Световният №8 намали изоставането си, но в следващия гейм американецът бе почти безгрешен и изравни сетовете.

Харис се бе настроил за обрат, но не така мислеше Беретини, за когото третият сет се оказа най-силния в мача. Италианецът бързо уби интригата като поведе уверено с 4-1, след което завърши сета с нов пробив, за да оформи крайното 6-2 в своя полза.

В началото на четвъртия сет двамата спечелиха по един гейм на нула, след което резултатът достигна 2-2. В този момент Беретини се възползва максимално от все по-видимата умора на Харис, като в следващите три гейма даде само две точки на американеца. Харис върна един гейм, след което се бори до последно и спаси два мачбола, но на този етап победата на Беретини вече бе само въпрос на време и италианецът приключи срещата при третата си възможност.

В следващия кръг първата ракета на Италия ще се изправи срещу 186-ия в света Даниел Алтмайер.

Matteo Berrettini

Андрей Рубльов също намери място в следващата фаза на турнира след победа над Алехандро Давидович-Фокина. Мачът започна с лек првес на Рубльов, но Давидович-Фокина бе този, който пръв стигна до пробив, обръщайки резултата от 1-2 до 4-2. Испанецът съхрани тази разлика до 5-3, след което Рубльов показа класата си и реализира зрелищен пробив, като спечели четири поредни гейма и така успя да спечели един наглед загубен сет.

Вторият сет започна с гейм за Рубльов, след което Давидович-Фокина изравни. Приликите с първия сет обаче приключиха дотук. От този момент нататък Рубльов беше пълен господар на корта и не остави никакви шансове на своя опонент. В последните три гейма от сета руснакът даде само една точка на противника си, преди да оформи крайното 6-1 след 26 минути игра.

Andrey Rublev

Давидович-Фокина осъзна, че няма какво да губи, и започна да играе много по-смело и агресивно. Подходът му определено изненада Рубльов и испанецът поведе с 4-1 в третия сет. Световният №12 опита да отговори на предизвикателството, но този път не се стигна до обрат и Давидович-Фокина доведе мача до четвърти сет след 6-3.

Испанецът продължи добрата си серия като спечели първия гейм, но след това Рубльов много бързо охлади ентусиазма на своя опонент като не му даде повече геймове и доминираше безкомпромисно до края на срещата.

Така втората ракета на Русия си осигури място в следващия кръг, където ще играе срещу опитния ветеран Кевин Андерсън.