Циципас беше безкомпромисен срещу Куевас и е в трети кръг на Ролан Гарос

Roland Garros, втори кръг

Пабло Куевас – Стефанос Циципас 1-6, 4-6, 2-6

Стефанос Циципас се класира за трети кръг на Ролан Гарос след категорична победа в три сета над Пабло Куевас. Мачът започна по приказен начин за световния №6, който летеше по корта и не след дълго водеше с 5-0, като записа два гейма на нула. Куевас успя да спечели един гейм и да намали резултата, но след това Циципас записа нов гейм на нула и спечели сета с 6-1 след само 24 минути игра.

Вторият сет също започна по силно за гърка, който реализира ранен пробив и поведе с 2-0, след което съхрани преднината си до 3-1. Куевас изравни резултата, след като стигна до първия си пробив в мача, но Циципас веднага върна жеста и възстанови преднината си от два гейма при 5-3. Деветият гейм бе най-драматичният в мача, като Куевас спаси три сетбола преди в крайна сметка да успее да се наложи над своя опонент и да намали изоставането си в геймовете.

Уругваецът се бе устремил към нов пробив, като поведе с 30-15 в десетия гейм, но Циципас се отърси от унеса, в който бе изпаднал, и осъществи обрат, успявайки да реализира своята четвърта точка за спечелването на сета.

В третия сет Циципас продължи да доминира безжалостно над своя опонент, като спечели четири поредни гейма (два от тях на нула). Куевас опита да отговори, но единствоеното, което постигна, бе да направи загубата си малко по-почетна. Циципас приключиа мача с нов гейм на нула, оформяйки крайното 6-2 в сета, и така се класира за трети кръг, където ще се изправи срещу Аляж Бедене.