Медведев и Зверев бяха безкомпромисни във втори кръг на Олимпийските игри

Едни от фаворитите за медали Даниил Медведев и Александър Зверев не дадоха никакви шансове на съперниците си във втори кръг от олимпийския тенис турнир в Токио, давайки им съответно по 3 и 4 гейма.

Медведев се справи с лекота със съпротивата на индиеца Сумит Нагал – 6-2, 6-1 за малко над час на корта в „Ариаке Тенис Център“. Световният №2 загуби само 5 точки на първи сервис, не допусна брейкбол и на свой ред на пет пъти спечели подаването на намиращия се под №160 в световната ранглиста Нагал.

Първият пробив дойде още в откриващия гейм на мача, а с втория за 4-1 интригата в сета приключи. Във втората част играта на Медведев се получаваше още по-добре като геймът за 1-2 бе единственият в полза на Нагал.

В трети кръг за Медведев предстои доста по-сериозно предизвикателство – Фабио Фонини, победил с 6-4, 7-6(4) беларусина Егор Герасимов.

В същото време Александър Зверев нямаше проблеми срещу Даниел Галан, побеждавайки го с 6-2, 6-2. По подобен на Медведев начин германецът бе доминиращ на сервис като в целия мач загуби само 7 точки на началния си удар. Като цяло сервисът му функционираше отлично и доведе до 12 аса и само 1 двойна грешка, което допълнително лимитира шансовете на колумбиеца, намиращ се под №113 в света.

Във всеки един от сетовете Зверев постигаше по два пробива. В първия сет открива мача с пробив преди да постигне втори за 5-2. Във втория Галан започна по-успешно, но от 2-1 за колумбиеца германецът взе следващите 5 гейма за крайния успех.

За него предстои мач с Николоз Басилашвили в трети кръг. Грузинецът успя да отстрани №13 в схемата Лоренцо Сонего след 6-4, 3-6, 6-4.

Алехандро Давидович Фокина пък е евентуалният съперник на Новак Джокович в третия кръг. Испанецът надделя с 6-4, 6-7(4), 6-3 над австралиеца Джон Милман.