Медведев осъществи обрат срещу Гаске и е на осминафинал в Санкт Петербург

St. Petersburg Open, първи кръг

Даниил Медведев – Ришар Гаске 3-6, 6-3, 6-0

Даниил Медведев започна защитата на титлата на турнира в Санкт Петербург с победа в три сета срещу Ришар Гаске. Изненадващо за мнозина, французинът пое инициативата още в началото на срещата, като на три пъти поведе в геймовете, но Медведев не му позволи да стигне до пробив и неизменно изравняваше.

Гаске отново взе преднина след гейм на нула, а в осмия гейм достигна до три поредни точки за пробив. Медведев отрази първите две, но въпреки това руснакът не успя да избегне опасността и Гаске стигна до първия пробив в мача, повеждайки с 5-3. Медведев бе решен да се бори докрай и в следващия гейм поведе с 30-0, но след това Гаске беше безупречен и спечели следващите четири точки, като по този начин оформи крайното 6-3 в сета.

Неуспешният за него първи сет изглежда подейства отрезвяващо на считания за фаворит в турнира Медведев и той заигра много по-смело и агресивно. Вторият сет започна с гейм за руснака, но веднага след това Гаске възстанови равенството. Медведев обаче отново излезе напред в резултата след гейм на нула, след което затвърди пробива като спечели още два гейма и поведе уверено с 4-1.

Двамата си размениха по още един гейм, а в осмия Медведев стигна до две точки за спечелването на сета. Гаске обаче успя да спаси и двете и да запази интригата в сета, намалявайки резултата на 5-3. Въпреки усилията на французина в следващия гейм неговият опонент стигна до три поредни сетпойнта. Гаске успя да отрази първия, но след това Медведев най-после спря да пропилява шансовете си и спечели сета с 6-3.

За радост на руската публика световният №6 направи заключителния сет напълно безинтересен. Медведев беше пълен господар на корта, като спечели шест поредни гейма (два от тях на нула) и приключи сета след само 27 минути игра, като по този начин си гарантира място в следващата фаза.

Там негов опонент ще бъде американецът Рейли Опелка, който в първия кръг елиминира квалификантът Нино Сердарушич.