Рубльов и Раонич започнаха с чисти победи участието си в Санкт Петербург (резултати)

St. Petersburg Open (Санкт Петербург), първи кръг

Джефри Джон Улф – Милош Раонич 6(5)-7, 1-6

Васек Поспишил – Андрей Рубльов 2-6, 4-6

Милош Раонич започна участието си на турнира от веригата ATP 500 в Санкт Петербург с двусетов успех над квалификанта Джефри Джон Улф. Американецът спечели доста дългия и оспорван първи гейм, но Раонич изравни резултата след гейм на нула. Двамата си размениха по още един такъв, а в петия Раонич пропусна две точки за пробив и Улф отново поведе, правейки резултата 3-2 в своя полза.

Играта вървеше гейм за гейм, като никой от опонентите не успяваше да достигне до пробив. Пръв това можеше да направи Улф, който при резултат 5-4 успя на цели пет пъти да достигне до сетпойнт, но опитът на Раонич каза своята дума и канадецът не позволи на опонента си да спечели сета. След това двамата спечелиха по още един гейм и така се стигна до тайбрек.

В него Раонич взе инициативата, като осъществи ранен пробив и поведе с 3-0, след което поддържаше тази разлика до 6-3. Улф върна интригата като също записа пробив и намали изоставането си на 6-5, но след това канадецът реагира перфектно и спечели точката, която му донесе успеха в първия сет след 71 минути игра.

Втората част изобщо не бе толкова оспорвана, колкото първата. Раонич поведе след гейм на нула, но след това Улф навакса пасив от 0-30 и възстанови равенството. Това обаче бе последният позитивен момент за американеца в мача. Раонич показа най-добрата си игра и спечели следващите пет гейма (два от тях на нула), като по този начин си уреди среща с Александър Бублик на 1/8-финалите.

Milos Raonic

В последния мач от днешната програма на турнира Андрей Рубльов зарадва руската публика, побеждавайки Васек Поспишил в два сета. Канадецът спечели първия гейм в мача, но след това Рубльов наложи темпо, което се оказа непосилно за 79-ия в света, и спечели пет поредни гейма. В седмия гейм Поспишил сътвори подвиг, като спаси три сетбола и намали резултата на 5-2, но Рубльов продължи да играе на много високо ниво и спечели следващия гейм, оформяйки крайното 6-2 в сета.

Вторият сет започна подобно на първия – Поспишил поведе, но в следващите два гейма Рубльов даде само една точка на опонента си и стигна до пълен обрат. Канадецът върна жеста и поведе с 3-2, но веднага след това Рубльов отново проби и направи резултата 5-3 в своя полза.

Поспишил върна интригата като спечели още един гейм за 5-4, но след това Рубльов приключи срещата с гейм на нула и така се класира за 1/8-финалите в турнира. Там руснакът ще се изправи срещу победителя от мача между Павел Котов и Юго Умбер, които играят утре.