Джокович: Мачът срещу Фриц беше много странен

Световният №1 Новак Джокович описа мача си срещу Тейлър Фриц от втория кръг на турнира в Рим като „странен“ на пресконференцията след двубоя. Сърбинът сподели, че в края на десетия гейм от втория сет е бил под нарпежение, но също така заяви, че временното прекрататяване на играта заради силния дъжд е било правилно решение.

„Мачът беше много странен, както и условията като цяло. Да играем почти два сета под непрекъснат дъжд беше огромно предизвикателство както за мен, така и за Тейлър. Мислех, че ще имам предимство, тъй като атмосферните условия направиха клея по-бавен и можех да връщам сервисите му по-успешно. Това беше много важно, тъй като началният му удар е много добър“ – коментира Джокович.

Сърбинът сервираше за мача при 5-4 във втория сет, но Фриц успя да осъществи пробив и да изравни резултата. Именно след този гейм играта бе спряна за повече от два часа. След завръщането им на корта американецът осъществи обрат и поведе с 6-5, но Джокович се измъкна от трудната ситуация и успя да спечели сета с тайбрек.

„Държах мача под контрол през повечето време. Имах възможност да сервирам за мача, но изиграх много слаб гейм. Фриц играеше добре и пласира чудесен минаващ удар, с който спечели гейма и изравни резултата в сета. В края на гейма очевидно бях под напрежение, но въпреки това мисля, че спирането на играта беше правилното решение. Тази година не съм играл много, така че не се чувствам изтощен физически“ – каза още носителят на 18 титли от Големия шлем.

Джокович лекуваше контузия след Australian Open, като по тази причина е изиграл само шест мача след турнира в Мелбърн, в които балансът му е 4 победи и 2 загуби. До момента сърбинът не се представя особено убедително от началото на сезона на клей, като бе елиминиран още във втория си мач на Мастърса в Монте Карло и загуби на полуфиналите на ATP 250 надпреварата в Белград, а впоследствие реши да не участва на Мастърс турнира в Мадрид.

На 1/8-финалите на турнира в Рим Джокович ще се изправи срещу победителя от мача между Алехандро Давидович Фокина, който елиминира Григор Димитров на старта, и втората ракета на Великобритания Камерън Нори.