Кербер триумфира над Корне на старта в Рим

Internazionali BNL d’Italia, първи кръг

Анджелик Кербер – Ализе Корне 6-2, 7-5

Анджелик Кербер записа убедителна победа над Ализе Корне в мач от първия кръг на WTA 1000 турнира в Рим. След силния първи сет германката си позволи доста сериозно отпускане, в резултат на което бе на път да загуби почти спечелената втора част, но въпреки това не позволи на опонентката си да осъществи обрат и намери място в следващата фаза.

Там Кербер ще се изправи срещу друга шампионка от Големия шлем и една от основните фаворитки в турнира – защитаващата титлата Симона Халеп.

Бившата №1 в света спечели повече точки на сервис (48-31), но за сметка на това Корне беше по-резултатна на ретур (35-27). Кербер бе почти безгрешна при възможностите си за пробив, реализирайки пет от шест (83%), докато французойката бе на другата крайност и оползотвори само два от 15-те си брейкпойнта (13%).

Корне спечели откриващия гейм, но във втория пропусна точка за пробив и позволи на Кербер да изравни резултата. Германката се възползва максимално от колебанията в играта на своята опонентка и записа първия пробив в мача, след което увеличи преднината си на 3-1. Корне намали изоставането си, но в шестия гейм пропиля цели четири брейкпойнта и Кербер поведе с 4-2. Трикратната шампионка от Големия шлем продължи да владее инициативата и не позволи на световната №60 да достигне до нов брейкпойнт до края на сета, триумфирайки с 6-2 в първата част.

Вторият сет започна много силно за Кербер, която на два пъти проби сервиса на Корне и след по-малко от 20 минути игра вече водеше с 4-0. Мачът изглеждаше решен, но Корне отговори с гейм на нула, след което осъществи пробив. Французойката записа нов гейм на нула, с който намали резултата на 4-3, но Кербер прекъсна серията ѝ.

Трудната ситуация, в която се намираше, обаче изобщо не отчая Корне и в следващите два гейма тя даде само две точки на шампионката на Уимбълдън за 2018 г., като по този начин възстанови равенството при 5-5. Кербер обаче не се пречупи под напрежението и отговори с пробив, който впоследствие затвърди, като спечели подаването си и така стигна до успеха с 6-2, 7-5 след 1 час и 36 минути на корта.