Монфис се отказа, Джокович продължава напред без игра

Новак Джокович е на четвъртфинал в Париж, след като днешният му съперник Гаел Монфис се отказа от мача заради контузия.

За съжаление очакванията се оправдаха, след като още в сряда вечер след успеха си над Адриан Манарино Ла Монф намекна за подобна развръзка. Причината е травмата в крака му, която го измъчваше още в мача със сънародника му.

По време на пресконференцията си след това Монфис определи шансовете си срещу Джокович като много малки, предвид факта, че до момента е загубил и 17-те си срещи с него, въпреки че е бил готов на 100%.

„Разочарован съм, че няма да играя с Новак днес. Обичам да играя с най-добрите, така разбираш къде си. Побеждавал ме е 17 пъти, но наистина очаквах с нетърпение да играя отново с него и да опитам да го победя. Днес в Париж щеше да е страхотно“ – каза Монфис пред медиите след обявяването на решението си.

„Чувствам, че мога да играя на 100% след 10 дни. Нуждая се от почивка, това не трябва да се подценява. Ще си почина, но 10 дни би трябвало да са достатъчни. Ще се видим следващата година“ – завърши той.

Така световният №1 продължава към топ 8 след само един изигран мач през седмицата. Той почиваше на старта, а във втори кръг отстрани Мартон Фучович след три сета. В следващия кръг той очаква победителя от мача между Камерън Нори и Тейлър Фриц.

Към момента промяна в програмата на Централния корт няма, което би означавало, че двубоят между Григор Димитров и Александър Зверев ще бъде трети в нея, вместо четвърти.

Още една решителна стъпка към място на Финалите на АТР направи Хуберт Хуркач, който успя да обърне с 4-6, 7-5, 6-2 „лъки лузъра“ Доминик Кьопфер.

За него следва мач с правещия изключителен сезон Джеймс Дъкуърт. Австралиецът се справи със своя сънародник Алексей Попирин след 7-6(6), 6-4.