Оже-Алиасим е на осми АТР финал, среща Чилич в търсене на първи трофей

MercedesCup, полуфинали

Феликс Оже-Алиасим – Сам Куери 6-4, 7-5

Марин Чилич – Юрий Родионов 6-3, 1-0 и отказване

Феликс Оже-Алиасим достигна до осмия си финал на ниво АТР, след като в първия полуфинал на АТР 250 турнира в Щутгарт успя да победи Сам Куери с 6-4, 7-5.

За канадеца това ще е втори пореден финал в германския град, след като през 2019-а при последното издание на MercedesCup загуби от Матео Беретини в двубоя за трофея. Днес третият в схемата не даде нито един брейкбол на съперника и реализира седем аса, за да стигне до успеха след 80 минути игра. През тази седмица Оже-Алиасим все още не е загубил сет и вече има 17 победи през сезона.

В доминирано от сервиращите начало 20-годишният тенисист успя да реализира първия си брейкбол за 5-4, след което нямаше проблеми да затвори сета. Втората част следваше подобен сценарий като Оже-Алиасим загуби едва две точки на първи сервис и използва единствения си шанс при начален удар на съперника, за да поведе с 6-5, след което да вземе последния си сервис гейм.

В търсене на първата си АТР титла след загубените седем финала до момента канадецът ще срещне Марин Чилич. Хърватинът, който в момента е №47 в света, спечели с 6-3 първия сет срещу изненадващия полуфиналист Юрий Родионов преди австриеца да се откаже заради контузия при 0-1 във втория.

Бившият №3 в света ще опита да стигне до първа титла от турнира в Куинс през 2018-а. Той води с 2-0 победи срещу Оже-Алиасим като това ще бъде първи мач помежду им на трева.