Чилич отстрани Шаповалов в Щутгарт

MercedesCup, четвъртфинал

Марин Чилич – Денис Шаповалов 7-5, 7-6(3)

Марин Чилич продължава доброто начало на сезона си на клей. В мач от четвъртфиналите на АТР 250 турнира в Щутгарт бившият №3 в света отстрани Денис Шаповалов след 7-5, 7-6(3).

Хърватинът изигра много добър мач на сервис като на първото си подаване загуби общо едва 5 точки и позволи да бъде пробит само веднъж.

В същото време сервисът на канадеца бе постоянно атакуван като шампионът от US Open 2014 реализира два от деветте си брейкбола.

Двамата си размениха по един пробив в самото началото на мача преди закономерно Чилич да стигне до успеха в сета при третия си сетбол за 7-5.

Във втората част Шаповалов оцеляваше на няколко пъти и дори отрази два мачбола в 12-ия гейм, за да вкара сета в тайбрек. В него Чилич постигна три минипробива и така си осигури мястото в топ 4.

Там го очаква мач с австриеца Юрий Родионов, който успя да отстрани четвъртия поставен Алекс де Минор след 3-6, 6-3, 7-6(4).

В другия полуфинал един срещу друг ще излязат Феликс Оже-Алиасим и Сам Куери. Канадецът, който е трети в схемата, отстрани Юго Умбер след 7-6(5), 7-6(8), докато Куери спря впечатляващото представяне на швейцарския тийнейджър Доминик Щрикер след 6-7(4), 7-6(4), 6-3 в мач, в който отрази и мачбол на съперника във втория сет.