Първа титла за Еванс и седми загубен финал за Оже-Алиасим

Murray River Open, финал

Даниел Еванс – Феликс Оже-Алиасим 6-2, 6-3

На 30 години Даниел Еванс стигна до най-големия успех в кариерата си, печелейки своята първа титла. На финала на Murray River Open британецът победи Феликс Оже-Алиасим с 6-2, 6-3 за час и 18 минути игра на „Margaret Court Arena”.

За 20-годишния канадец това бе седми финал на ниво АТР като той все още няма титла и е в серия от 14 поредни загубени сета.

Еванс също бе загубил двата си финала до момента като при последния, в Делрей Бийч през 2019, пропусна три мачбола срещу Раду Албот.

В Мелбърн някой трябваше да вдигне трофей за първи път в кариерата си и с по-рецизна игра и умела смяна на темпото с отлично използване на слайс бекхенда това беше първата ракета на Великобритания.

Еванс поддържаше чудесни проценти на спечелени точки на първи и на втори сервис, а Оже-Алиасим помагаше на съперника с огромен брой непредизвикани грешки – 32 в целия мач.

В първия сет британецът записа пет поредни гейма от 1-2, за да се доближи на сет от големия успех. Във втората част пробив за 2-1 го доближи максимално до успеха, а с нов брейк за 5-2 получи възможността да сервира за мача.

Тогава дойде единственото колебание от него в мача като с двойна грешка допусна връщане на единия пробив. Въпреки това Еванс веднага си върна концентрацията и още на сервис на съперника сложи край на мача.

В хода на цялата седмица Еванс не загуби нито един сет и по този начин се превърна в първия британец с титла от Кайл Едмънд през февруари миналата година в Ню Йорк.

Със своето 21-о място в света Оже-Алиасим остава най-високоранкираният тенисист, който не е печелил титла.