Александър Лазаров започна и последния етап от турнира на Типсаревич с победа

Eastern European Championship,
Александър Лазаров – Матей Шабанов 6-3 6-3

Александър Лазаров започна с победа и третата си седмица в демонстративния турнир на Янко Типсаревич в академията на бившия №8 в Белград. Третата ни ракета надигра Матей Шабанов с 6-3 6-3 за час и 25 минути на корта.

Българинът загуби общо три точки в първите си три подавания, като постепенно се превръщаше във все по-голяма заплаха за опонента си от посрещане. При 3-2 поведе с 4-0 на чужд начален удар и макар да трябваше да премине през дюс, реализира първия пробив в срещата.

Съперникът му отвърна с рибрейк, но още в следващия гейм Лазаров отново си върна аванса. Серията от пробиви можеше да продължи, но Алекс спаси брейкбол при 30-40 и сложи край на сета при третата си възможност.

Началото на втората част отново бе добро за световния №539. Проби на 15, но в следващите минути имаше проблеми с първия си сервис, което доведе и до напрежение в неговите подавания.

View this post on Instagram

Good to be back at @tipsarevictennisacademy and play some more matches this week🙏🏼🎾 #letsgetit

A post shared by Alex Lazarov (@alexlazarovv) on

Спаси три брейкбола за 2-0, но в четвъртия гейм опонентът му се възползва от колебанията и равенството в сета бе възстановено.

След този момент обаче Лазаров показа разликата в класите между двамата. Загуби само точка на свой начален удар до края на мача и реализира два пробива. Първият му мачбол дойде при 5-3 и 40-30, но хърватинът го неутрализира. Шабанов дори стигна до точка за спечелването на подаването си, но не успя да влезе в разиграване, тъй като третата ни ракета записа уинър от ретур. Вторият шанс за затварянето на срещата бе материализиран – 6-3 6-3.

Лазаров участва в последния етап от надпреварата, след като премина успешно през предишните две групови фази в Сърбия, побеждавайки междувременно и световния №23 Душан Лайович.