Милош Раонич ще бъде съперникът на Григор Димитров на 1/4-финала в Антверпен

European Open (Антверпен), 1/8-финал

Камерън Нори – Милош Раонич 5-7, 6-7(4)

Милош Раонич ще бъде следващият съперник на Григор Димитров на турнира от веригата ATP 250 в Антверпен. Това стана ясно след като канадецът записа победа в два сета над 70-ия в света Камерън Нори на 1/8-финалите в турнира.

Раонич започна много добре срещата и поведе с 40-0 в първия гейм, но неговият опонент показа много здрави нерви и осъществи зрелищен обрат, който му позволи да вземе преднина в сета. Радостта на Нори обаче не трая дълго тъй като Раонич възстанови равенството след много силен втори гейм.

Двамата си размениха по още един гейм, след което Раонич пропусна точка за пробив в петия и това позволи на Нори отново да излезе напред в резултата при 3-2. Канадецът обаче не позволи на опонента си да натрупа преднина и отново изравни, спечелвайки шестия гейм на нула.

Този сценарий се повтори още два пъти – Нори повеждаше в резултата, но и в двата случая Раонич възстанови равенството с гейм на нула в своя полза. Така се стигна до резултат 5-5, когато дойде големият момент на канадеца.

Нори поведе с 30-15 в единадесетия гейм, но Раонич успя да обърне резултата и поведе в геймовете за пръв път от началото на мача. Британецът опита да доведе сета до тайбрек, но Раонич игра още по-силно в дванадесетия гейм и спечели сета още при първата си възможност, оформяйки крайното 7-5 след 52 минути игра.

Вторият сет протече по съвсем същия начин – Нори успя на цели пет пъти да поведе в геймовете, но Раонич не позволи на опонента си да стигне до пробив и неизменно изравняваше. Така отново се стигна до 5-5, като този път обаче единадесетият гейм бе спечелен от Нори и така британецът се доближи само на гейм от изравняването на резултата в мача. За негово нещастие Раонич имаше други планове и изигра много силен дванадесети гейм, като по този начин изравни за 6-6 и доведе сета до тайбрек.

В него канадецът бързо взе иницативата, като осъществи ранен пробив и поведе с 3-0. Нори върна интригата, като на свой ред също проби и намали резултата на 3-2, но Раонич прекъсна серията на опонента си и осъществи нов пробив, след който преднината на 19-ия в света се покачи на 5-2. Това се оказа повратният момент в мача, тъй като Раонич продължи да поддържа разликата от три точки и спечели тайбрека със 7-4, като по този начин триумфира в срещата.

Така в утрешния 1/4-финал ще видим много интригуващ сблъсък между Раонич и Григор Димитров, който снощи победи Пабло Андухар на 1/8-финалите. Интересното е, че Раонич и Димитров са „съседи“ в световната ранглиста, като заемат съответно 19-о и 20-о място в подреждането.

Предстоящият сблъсък ще бъде шести между двамата, като до момента победите са 3:2 в полза на Димитров.