Яник Синер продължава напред в Кьолн след нова убедителна победа

Bett1 Hulks Championship (Кьолн), 1/8-финал

Пиер-Юг Ербер – Яник Синер 3-6, 1-6

Яник Синер се класира за 1/4-финалите на турнира от веригата ATP 250 в Кьолн след убедителна победа в два сета над 82-рия в света Пиер-Юг Ербер. Италинецът превъзхождаше опонента си по всеки показател, като най-отчетливо бе неговото превъзходство по отношение на реализираните на втори сервис точки (44%:22% в полза на Синер), както и при реализираните точки за пробив, където италианецът регистрира 75% успеваемост срещу едва 33% за Ербер.

Синер контролираше събитията през целия мач и съвсем заслужено намери място в следващата фаза, където негов съперник ще бъде победителят от мача между Денис Шаповалов и Жил Симон.

Срещата започна с гейм за Синер, но във втория италианецът пропусна точка за пробив и позволи на Ербер на изравни. Италианецът отново излезе напред след гейм на нула, след което увеличи преднината си на 3-1, но веднага след това Ербер върна пробива и равенството отново бе възстановено.

Интригата в сета приключи дотук, тъй като Синер вдигна значително темпото на игра и спечели следващите три гейма. Италианецът пропусна сетпойнт в деветия гейм, но при втория си опит беше значително по-прецизен и така спечели сета с 6-3.

Във втория сет интрига нямаше, тъй като Синер доминираше тотално и на практика реши мача, като поведе с 5-0. В петия гейм Ербер стигна до три поредни геймбола, но всички те бяха отразени от неговия опонент. Французинът все пак записа почетен гейм, но силите ми стигнаха само за това. Синер спечели седмия гейм на нула и така триумфира в сета след само 30 минути игра, гарантирайки си място сред най-добрите осем в турнира.