Шварцман отново се прости с мечтата за домашна титла

Cordoba Open, четвъртфинал
Алберт Рамос-Виньолас – Диего Шварцман 6-1, 4-6, 6-3

Алберт Рамос-Виньолас бе загубил и петте си мача срещу Диего Шварцман до този момент, но това се промени във възможно най-неподходящия момент за аржентинеца. След 6-1, 4-6, 6-3 в Кордоба испанецът е този, който продължава към полуфинал. Така поставеният под №1 Шварцман отново се прости с мечтата си да спечели титла на домашна сцена – мечта, която ще пренесе за следващата седмица в Буенос Айрес.

„Много съм щастлив, защото това е първата ми победа срещу него след пет загуби. Той е страхотен играч и аз свърших чудесна работа, за да го победя днес“, коментира Рамос-Виньолас след успеха.

Той спечели първите четири гейма в мача, за да направи първия сет лесен за себе си. Подпомаган от публиката Шварцман се върна в мача с успех във втория сет, но след 2 часа и 27 минути игра Рамос-Виньолас бе този, който вдигна победоносно ръце, достигайки до първия си полуфинал от Сантяго през миналата година.

И докато Шварцман се прости с надеждите, то шансовете за аржентинска титла остават големи, защото останалите в топ 4 са местни тенисисти. Съперник на Рамос-Виньолас на полуфинал ще бъде квалификантът Факундо Банис, победил с 6-1, 6-2 Йозеф Ковалик.

По-големите изненади дойдоха в първите два мача за деня. 19-годишният Хуан Мануел Черундоло продължава своята красива приказка в Кордоба. Световният №355 за първи път преодоля квалификациите на АТР турнир, за да се присъедини към брат си Франсиско в основната схема и двамата да запишат първи победи на това ниво в един и същ ден. Хуан Мануел обаче продължи с победите и след №3 в схемата Миомир Кецманович сега отстрани бразилеца Тиаго Монтейро след 6-2, 2-6, 6-3.

„Невероятно е, не мога да повярвам. Много съм щастлив и искам да се насладя на този момент. Най-важното е увереността от тези мачове. От квалификациите имам много увереност и това беше ключът.“

Черундоло е най-младият аржентинец на АТР финал от 18-годишния Хуан Мартин дел Потро в Аделаида през 2007.

Следващият му съперник ще бъде Федерико Кория. По-малкият брат на бившия №3 в света Гийермо Кория отстрани втория поставен Беноа Пер след 6-3, 6-2, реализирайки 6 пробива за успеха, дошъл след само 72 минути на корта.