Синер не остави шансове на Герасимов и е 1/8-финалист в Барселона

Barcelona Open Banc Sabadell, втори кръг

Яник Синер – Егор Герасимов 6-3, 6-2

Яник Синер се класира за 1/8-финалите на ATP 500 турнира в Барселона, след като записа двусетова победа над 77-мия в света Егор Герасимов. Италианецът надигра категорично своя опонент и спечели убедително своя първи мач като представител на Топ 20.

Следващият противник на Синер ще бъде Роберто Баутиста Агут, който по-рано днес елиминира своя сънародник Пабло Андухар.

Сервисът бе едно от най-силните оръжия на италианеца, който записа повече асове (5-1) и не направи нито една двойна грешка, срещу цели седем на своя опонент. Синер спечели повече точки както на сервис (35-29), така и на ретур (24-14), като освен това реализира четири от шестте си брейкпойнта (67%), докато Герасимов не се възползва от нито една от трите си възможности за пробив.

Герасимов на два пъти излезе напред в резултата в началото на мача, но Синер също спечели първите си два сервис гейма и не позволи на опонента си да натрупа преднина. Италианецът осъществи обрат, като в петия гейм записа първия пробив в мача, след което отново спечели подаването си и увеличи преднината си на 4-2.

Герасимов успя да прекъсне серията на тийнейджъра и да намали изоставането си, но Синер възстанови разликата от два гейма при 5-3, а впоследствие стигна до сетпойнт. Той бе спасен от белорусина, но световният №19 продължи да поставя опонента си под напрежение и стигна до втора възможност за спечелването на сета, която успя да реализира и да се наложи с 6-3.

Двамата опоненти си размениха по един гейм в началото на втория сет, след което Синер отново взе инициативата и натрупа комфортна преднина от 4-1, като в петия гейм спаси три точки за пробив на Герасимов. Световният №77 намали резултата, но след това младият италианец отново вдигна темпото и не даде повече геймове на съперника си, оформяйки крайното 6-3, 6-2 след едва 69 минути на корта.