Циципас е полуфиналист в Барселона след убедителен успех над Оже-Алиасим

Barcelona Open Banc Sabadell, 1/4-финал

Стефанос Циципас – Феликс Оже-Алиасим 6-3, 6-3

Стефанос Циципас се класира за полуфиналите на ATP 500 турнира в Барселона след категоричен успех в два сета над Феликс Оже-Алиасим. Гръцкият тенисист затвърди добрата си форма от началото на сезона на клей и направи нова крачка към своята втора поредна титла на тази настилка след триумфа си в Монте Карло.

За място на финала световният №5 ще си съперничи с Яник Синер, който по-рано днес елиминира третия в схемата Анрей Рубльов.

Оже-Алиасим спечели откриващия гейм, но след това пропусна три поредни точки за пробив и позволи на Циципас да възстанови равенството. Двамата си размениха по още един гейм преди гъркът да успее да пробие на нула, след което спечели подаването си на 15 и по този начин увеличи преднината си на 4-2. Оже-Алиасим също записа гейм на нула, но Циципас възстанови разликата от два гейма при 5-3.

Световният №5 стигна до точка за спечелването на сета, която обаче не успя да реализира. Въпреки това, шампионът от турнира в Монте Карло продължи да владее инициативата и съвсем скоро оползотвори втория си сетпойнт, спечелвайки първата част с 6-3.

Циципас продължи силната си серия, като спечели откриващия гейм във втория сет, но Оже-Алиасим също не допусна грешка при подаването си и изравни резултата. След това обаче, гръцкият тенисист наложи непосилно за своя опонент темпо и напълно пое контрола върху събитията на корта, натрупвайки комфортен аванс от 4-1.

Оже-Алиасим намали изоставането си, като спечели шестия гейм на нула, но след това Циципас направи нова крачка към победата, печелейки подаването си и поведе с 5-2. Канадецът записа нов гейм на нула, но впоследствие пред Циципас се откриха три поредни мачбола. Оже-Алиасим спаси първия, но при следващата си възможност полуфиналистът от Australian Open бе доста по-прецизен и триумфира с 6-3, 6-3 след 1 час и 24 минути на корта.