Циципас и Медведев бяха безпощадни и оформиха сблъсък помежду си

Ролан Гарос, осминафинали

Стефанос Циципас – Пабло Кареньо Буста 6-3, 6-2, 7-5

Големият фаворит в долната половина на схемата при мъжете Стефанос Циципас продължава с убедителното си представяне на Ролан Гарос. Гъркът се превърна в първия четвъртфиналист в Париж след 6-3, 6-2, 7-5 срещу Пабло Кареньо Буста. В същото време Даниил Медведев бе безпощаден срещу Кристиан Гарин и след 6-2, 6-1, 7-5 оформи очаквания с огромно нетърпение четвъртфинал между двамата.

Кареньо Буста изглеждаше като труден, поне на теория, съперник за Циципас, но на „Филип Шатрие“ поставеният под №5 не остави съмнение за превъзходството си. Успехът дойде след 2 часа и 7 минути на корта, в които гъркът реализира 41 уинъра спрямо едва 17 непредизвикани грешки, сред които 8 бяха в рамките на първите два сета.

Циципас реализира общо 5 от 12-те си брейкбола, докато Кареньо Буста постигна само един пробив – в началото на втория сет, преди гърка да успее да обърне и тази част.

В първия сет единственият брейк дойде още в самото начало за 2-0, преди Циципас да се измъкне през единствения си тежък гейм, отразявайки два брейкбола за 5-2.

Втората част отново започна перфектно за него с два пробива и аванс от 4-0, който бе напълно достатъчен за успеха.

На старта на третия сет световният №5 имаше три брейкбола при 0-40, но Кареньо Буста си взе подаването и на свой ред проби, след което паузата дойде при 3-0 за него. И това обаче не разколеба по-добрия на корта, който от 2-4 даде само още един гейм на съперника си и така стигна до комфортния успех.

По същото време на „Сюзан Ленглен“ Даниил Медведев имаше нужда от 3 минути по-малко на корта, за да успее след 2 часа и 4 минути да победи Гарин в три сета. Преди тазгодишното издание руснакът нямаше победа в Париж, но вече има четири, като до момента загуби само един сет – срещу Томи Пол във втори кръг.

PARIS, FRANCE – JUNE 06: Danil Medvedev of Russia serves during his Men’s Singles fourth round match against Cristian Garin of Chile on day eight of the 2021 French Open at Roland Garros on June 06, 2021 in Paris, France. (Photo by Adam Pretty/Getty Images)

В първите два сета срещу Гарин руснакът бе безпощаден, като даде на съперника си общо само 3 гейма и в повечето случаи поемаше контрол с ретурите си и сервис геймовете за чилиеца бяха истинско изпитание. Това доведе и до четири пробива в тези два сета.

Третата част се оказа най-сложна за руснака, който допусна временен спад с повече непредизвикани грешки. Това доведе до пробив на 0 в самото начало на сета, след който чилиецът поведе с 3-0.

Това обаче бяха единствените позитивни моменти за него. Медведев набързо възстанови предимството си, като на свой ред проби на 0 в петия гейм. Стигна се до 5-5 и дълъг гейм, в който руснакът реализира третия си брейкбол след два феноменални форхенда по правата. Затварянето на мача се оказа лесно и дойде при втория мачбол, за да може сблъсъкът Медведев – Циципас да бъде официално оформен.