Великобритания надделя над Германия на старта на ATP Cup

ATP Cup, група С

Великобритания – Германия 2-1

Великобритания започна участието си на ATP Cup 2022 с победа над считания за фаворит в своята група отбор на Германия. Решаващ за изхода от сблъсъка се оказа мачът на двойки, в който Даниел Еванс и Джейми Мъри донесоха успеха на „Трите лъва“ след чиста победа над Кевин Кравиц и Александър Зверев.

В първия двубой на сингъл Даниел Еванс записа категорична победа над Ян-Ленард Щруф. Световният №25 пропусна точка за пробив във втория гейм и позволи на опонента си да изравни, но след това контролираше напълно нещата на корта и спечели откриващия сет за 28 минути. Британецът продължи силното си представяне с два поредни пробива и преднина от 4-0 във втората част. Втората ракета на Великобритания успя да съхрани преднината си и триумфира убедително с 6-1, 6-2.

В тази ситуация звездата на Бундестима – Александър Зверев, трябваше да преследва задължителна победа срещу Камерън Нори, за да остави германците в играта. Първият сет бе напълно равностоен, като и двамата спечелиха подаванията си и се стигна до тайбрек. Той бе спечелен сравнително лесно от германеца, който при 3-2 направи серия от четири поредни спечелени точки.

Изглеждаше, че вторият сет ще бъде също толкова оспорван, след като и двамата опоненти спечелиха първите си сервис геймове. Впоследствие обаче Зверев напълно пое инициативата и реализира два последователни пробива, триумфирайки със 7-6(2), 6-1.

В решаващия сблъсък на двойки по-големият опит на Еванс и Джейми Мъри в този тип мачове бързо си пролича. Британците пробиха за 4-1, след което съхраниха преднината от три гейма и поведоха в двубоя. Вторият сет се разви по аналогичен начин – Зверев и Кравиц поведоха, но техните опоненти реализираха пробив и осъществиха пълен обрат, правейки резултата 3-1 в своя полза. Този брейк се оказа последният в мача и Мъри и Еванс се наложиха с 6-3, 6-4, носейки победата на своята страна.

В другия сблъсък от група С отборът на САЩ победи Канада с 3-0.