Зверев е на 1/8-финал на Ролан Гарос след категорична победа над Чекинато

Ролан Гарос, трети кръг

Александър Зверев – Марко Чекинато 6-1, 7-5, 6-3

Александър Зверев достигна до 1/8-финалите на Ролан Гарос за трета поредна година след като записа убедителна победа в три сета над Марко Чекинато. Срещата започна по мечтан начин за германеца, който от самото начало наложи много високо темпо и не след дълго вече водеше комфортно с 4-0. Чекинато върна един гейм, но Зверев продължи да доминира и стигна до нов пробив, спечелвайки сета само за 24 минути.

Вторият сет бе значително по оспорван, като Зверев поведе на два пъти, но Чекинато не му позволи да се откъсне в резултата и успяваше да изравни. Световният №7 отново излезе напред след гейм на нула, но неговият опонент върна жеста, след което стигна до пробив и поведе с 5-3.

Zverev

Чекинато вече се виждаше победител в сета, но Зверев бе на друго мнение. Финалистът от US Open демонстрира пословичната германска непримиримост като осъществи зрелищен пробив и спечели четири поредни гейма, като по този начин се измъкна от тежката ситуация и удвои преднината си в мача.

Зверев запази добрия си ритъм като започна третия сет с гейм на нула, след което стигна до нов пробив и увеличи ореднината си на 3-0. В следващия гейм Саша имаше шанса да увеличи още преднината си, но пропусна цели четири точки за пробив, като в крайна сметка геймът отиде на сметката на Чекинато.

Това обаче по никакъв начин не сломи германеца и той не позволи на опонента си да застраши водачеството му, като впоследствие спечели сета с 6-3.

В следващата фаза Зверев ще се изправи срещу друг италианец – Яник Синер, който днес победи Федерико Кориа с 6-3, 7-5, 7-5.