Лазаров е на полуфинал в Скопие след нова убедителна победа

ITF M15 Скопие, четвъртфинал

Александър Лазаров – Ронан Жонкур 6-3, 6-1

Александър Лазаров продължи силното си представяне на турнира на ITF в Скопие и се класира за полуфиналите, след като записа втора победа в рамките на няколко часа. Този път играчът, който отстъпи пред четвъртата ни ракета, бе 706-ият в света Ронан Жонкур, като освен това Лазаров удължи серията си от мачове без загубен сет на три.

В сблъсъка за място на финала българинът ще се изправи срещу друг французин – световния №548 Алексис Гутие.

Началото бе напълно равностойно, като в първите седем гейма и двамата опоненти спечелиха своите подавания и по този начин резултатът стана 4-3 в полза на Лазаров. Тенденцията бе на път да се запази, тъй като Жонкур поведе с 30-15 в осмия, но българинът осъществи обрат и записа първия пробив в мача. Лазаров запази добрия си ритъм и завърши сета по възможно най-добрия начин – с гейм на нула, надделявайки с 6-3.

Жонкур поведе във втория сет, но Лазаров бързо си върна инициативата като записа два поредни гейма на нула и осъществи обрат за 2-1. Французинът опита да редуцира пасива си и в някои моменти от сета затрудни сериозно четвъртата ни ракета, но въпреки това Лазаров не даде повече геймове на своя опонент и триумфира с 6-3, 6-1 след 71 минути игра.